CEZMİ İsim Raporu:

CEZMİ Adının Yaygınlığı

CEZMİ Türkiye'de en çok kullanılan 824. isim (... 822. belma, 823. cebrail, 824. cezmi, 825. özdemir, 826. dilşad, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı CEZMİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

CEZMİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:46 itibariyle yaklaşık 15,318 kişinin isminin CEZMİ olduğu ve CEZMİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

CEZMİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda CEZMİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

CEZMİ Türkiye'nin en yaygın 824. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 824. ad ise Mahendra ismi. CEZMİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 822. Reuben 823. Chung 824. Mahendra 825. Chi 826. Hyun isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

CEZMİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde CEZMİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde CEZMİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde CEZMİ İsminin Yazılışı:

-.-..--..--..

Denizcilik Alfabesinde CEZMİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

CEZMİ İsminin Barkod Yazılışı:

CEZMİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(CEZMİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

CEZMİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ CEZMİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ezmi) göre cezmi ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zmi) göre cezmi ile Uyumlu İsimler :

nazmi azmi

Son 2 harfine (mi) göre cezmi ile Uyumlu İsimler :

sami hilmi fehmi selami necmi rahmi ilhami hami nesimi peyami nami nizami şemi rami vermi kerami mahrumi

BAŞ HARFLERİ CEZMİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (cezm) göre CEZMİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (cez) göre CEZMİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ce) göre CEZMİ ile Uyumlu İsimler :

cem cengiz cenk cemil cemal ceren celal ceyda ceyhun cemile cevat celalettin cemalettin cevdet celil ceylan cebrail cenap cevahir cevher cemre ceyla cenan cenker cemali cemaliye cemşit cenkay cevval celali celile cemay cengizhan cevriye ceyhan ceylin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CEZMİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ce' ile başlayıp 'mi' ile Biten İsimler :

'c' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

cumali cemali celali

CEZMİ isminin Anlamı

CEZMİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size CEZMİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "CEZMİ + Anlam" veya "CEZMİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
CEZMİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

CEZMİ adını oluşturan C, E, Z, M, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

C
E
Z
M
İ
TOPLAM
3
6
29
16
12
66

CEZMİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 863. beyza, 864. bilgin, 865. cezmi, 866. elvan, 867. ferrah, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga akgün armağan aşkın başaran beyza bilgin elvan ferrah fikri gökben halise semih havva mehman müjde nafiz nagihan nazif nehir ilhami rahime salim sanlı sebahat selen semra enbiya vefik yegane islam zelal barkın cavidan neval karani merdan minel olgu rahman sevde simla şelale