BELMA İsim Raporu:

BELMA Adının Yaygınlığı

BELMA Türkiye'de en çok kullanılan 822. isim (... 820. behçet, 821. behiye, 822. belma, 823. cebrail, 824. cezmi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı BELMA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

BELMA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:53 itibariyle yaklaşık 15,318 kişinin isminin BELMA olduğu ve BELMA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BELMA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BELMA yaşadığını tahmin ediyoruz.

BELMA Türkiye'nin en yaygın 822. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 822. ad ise Reuben ismi. BELMA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 820. Vicente 821. Iris 822. Reuben 823. Chung 824. Mahendra isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BELMA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BELMA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BELMA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BELMA İsminin Yazılışı:

-.....-..--.-

Denizcilik Alfabesinde BELMA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BELMA İsminin Barkod Yazılışı:

BELMA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BELMA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BELMA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BELMA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (elma) göre belma ile Uyumlu İsimler :

selma

Son 3 harfine (lma) göre belma ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ma) göre belma ile Uyumlu İsimler :

fatma sema esma şeyma cuma nesma seyma

BAŞ HARFLERİ BELMA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (belm) göre BELMA ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bel) göre BELMA ile Uyumlu İsimler :

belgin belkıs beliğ belamir belçin belde

İlk 2 harfine (be) göre BELMA ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin beyhan berk berkan bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin behçet behiye bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice bengül beyazıt behiç berkhan bedii bedia beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BELMA İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ma' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

berna bora buğra büşra beyza baha bedia berta bala beria buhara

BELMA isminin Anlamı

BELMA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BELMA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BELMA + Anlam" veya "BELMA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BELMA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BELMA adını oluşturan B, E, L, M, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 40:

B
E
L
M
A
TOPLAM
2
6
15
16
1
40

BELMA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 96. akife, 97. said, 98. belma, 99. çağıl, 100. celal, ... Toplam 18 ismin aritmetik toplamı 40 (Binde 7.28 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

elif akife said çağıl celal cenk ferda sadi habil hicabi rana çiçek efil maide nahi taci şadi