BEDİA İsim Raporu:

BEDİA Adının Yaygınlığı

BEDİA Türkiye'de en çok kullanılan 1396. isim (... 1394. barkın, 1395. baycan, 1396. bedia, 1397. beray, 1398. berceste, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı BEDİA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

BEDİA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:03 itibariyle yaklaşık 6,317 kişinin isminin BEDİA olduğu ve BEDİA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BEDİA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BEDİA yaşadığını tahmin ediyoruz.

BEDİA Türkiye'nin en yaygın 1396. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1396. ad ise Kelli ismi. BEDİA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1394. Archana 1395. Radhika 1396. Kelli 1397. Geetha 1398. Erlinda isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BEDİA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BEDİA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BEDİA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BEDİA İsminin Yazılışı:

-....-.....-

Denizcilik Alfabesinde BEDİA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BEDİA İsminin Barkod Yazılışı:

BEDİA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BEDİA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BEDİA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BEDİA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (edia) göre bedia ile Uyumlu İsimler :

vedia

Son 3 harfine (dia) göre bedia ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ia) göre bedia ile Uyumlu İsimler :

rabia lamia refia beria rebia

BAŞ HARFLERİ BEDİA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (bedi) göre BEDİA ile Uyumlu İsimler :

bedir bedii bediray

İlk 3 harfine (bed) göre BEDİA ile Uyumlu İsimler :

bedrettin bedri bedriye

İlk 2 harfine (be) göre BEDİA ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat behçet behiye belma berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir behzat bertan behice bengül beyazıt behiç berkhan beliğ beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BEDİA İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ia' ile Biten İsimler :

beria

'b' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

berna bora buğra büşra beyza baha belma berta bala buhara

BEDİA isminin Anlamı

BEDİA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BEDİA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BEDİA + Anlam" veya "BEDİA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BEDİA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BEDİA adını oluşturan B, E, D, İ, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 26:

B
E
D
İ
A
TOPLAM
2
6
5
12
1
26

BEDİA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 21. acar, 22. ata, 23. bedia, 24. saba, 25. habib, ... Toplam 4 ismin aritmetik toplamı 26 (Binde 1.62 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

acar ata saba