BERK İsim Raporu:

BERK Adının Yaygınlığı

BERK Türkiye'de en çok kullanılan 471. isim (... 469. zerrin, 470. abdülkadir, 471. berk, 472. nadir, 473. alparslan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı BERK ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.

BERK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 10:25 itibariyle yaklaşık 39,587 kişinin isminin BERK olduğu ve BERK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 523 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BERK adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,971 BERK yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada BERK sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

BERK Türkiye'nin en yaygın 471. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 471. ad ise Suresh ismi. BERK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 469. Cameron 470. Stacey 471. Suresh 472. Stacy 473. Brad isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BERK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BERK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BERK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BERK İsminin Yazılışı:

-.....-.-.-

Denizcilik Alfabesinde BERK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BERK İsminin Barkod Yazılışı:

BERK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BERK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BERK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

berkan berkant berkay canberk berkhan gökberk berksoy berkten erberk nilberk berker berki berkin berke gülberk

SON HARFLERİ BERK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (erk) göre berk ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (rk) göre berk ile Uyumlu İsimler :

göktürk öztürk ertürk bilgetürk gültürk cantürk şentürk

BAŞ HARFLERİ BERK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ber) göre BERK ile Uyumlu İsimler :

berna berrin berkan beril berrak berkant berat berhan berfu berkay bertan berkhan beray berceste berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ beria berker berki berkin bermal berivan berke

İlk 2 harfine (be) göre BERK ile Uyumlu İsimler :

bekir betül begüm belgin beyhan belkıs bengü bengi beyza benan bedrettin behçet behiye belma bedri bektaş besim beste beşir bedir behzat bedriye behice bengül beyazıt behiç bedii beliğ bedia begümhan behnan benal benek besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson betigül beytullah

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BERK İLE UYUMLU İSİMLER:

'b' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

burak başak burçak berrak benek bilgetürk bilek

BERK isminin Anlamı

BERK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BERK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BERK + Anlam" veya "BERK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BERK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BERK adını oluşturan B, E, R, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 43:

B
E
R
K
TOPLAM
2
6
21
14
43

BERK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 146. rebia, 147. hakan, 148. berk, 149. akın, 150. benan, ... Toplam 17 ismin aritmetik toplamı 43 (Binde 6.88 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hakan akın benan atıf bilge feza çağdaş ceyda cihan edip elem emel gaye melda oben recai