BESİM İsim Raporu:

BESİM Adının Yaygınlığı

BESİM Türkiye'de en çok kullanılan 905. isim (... 903. berfu, 904. berkay, 905. besim, 906. beste, 907. beşir, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı BESİM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

BESİM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 07:08 itibariyle yaklaşık 12,625 kişinin isminin BESİM olduğu ve BESİM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BESİM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BESİM yaşadığını tahmin ediyoruz.

BESİM Türkiye'nin en yaygın 905. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 905. ad ise Hasan ismi. BESİM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 903. Adolfo 904. Noah 905. Hasan 906. Paige 907. Lin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BESİM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BESİM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BESİM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BESİM İsminin Yazılışı:

-.........--

Denizcilik Alfabesinde BESİM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BESİM İsminin Barkod Yazılışı:

BESİM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BESİM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BESİM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

besime

SON HARFLERİ BESİM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (esim) göre besim ile Uyumlu İsimler :

nesim

Son 3 harfine (sim) göre besim ile Uyumlu İsimler :

rasim

Son 2 harfine (im) göre besim ile Uyumlu İsimler :

ibrahim selim yeşim evrim nedim devrim kerim sevim saim salim naim halim haşim abdülkerim alim samim abdürrahim hakim zaim birim ferahim nevim hayim medaim neslim iklim şehim erdim erim fehim serim

BAŞ HARFLERİ BESİM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (besi) göre BESİM ile Uyumlu İsimler :

besime

İlk 3 harfine (bes) göre BESİM ile Uyumlu İsimler :

beste bessam

İlk 2 harfine (be) göre BESİM ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan bektaş berfu berkay beşir bedir behzat bertan bedriye behice bengül beyazıt behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BESİM İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'im' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

bayram begüm bessam birim bükem bahrem behram

BESİM isminin Anlamı

BESİM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BESİM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BESİM + Anlam" veya "BESİM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BESİM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BESİM adını oluşturan B, E, S, İ, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

B
E
S
İ
M
TOPLAM
2
6
22
12
16
58

BESİM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 546. begüm, 547. berin, 548. besim, 549. buğra, 550. burçe, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan atakan aytaç ayşe seza azmi barış basri bayer begüm berin buğra burçe imdat eşber cemile eksal sabri göçer sedat ilgen hıdır kamer tuğ satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem