SAMİM İsim Raporu:

SAMİM Adının Yaygınlığı

SAMİM Türkiye'de en çok kullanılan 1335. isim (... 1333. sabahat, 1334. safi, 1335. samim, 1336. satı, 1337. selah, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı SAMİM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

SAMİM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-07-2024 00:34 itibariyle yaklaşık 6,319 kişinin isminin SAMİM olduğu ve SAMİM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SAMİM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SAMİM yaşadığını tahmin ediyoruz.

SAMİM Türkiye'nin en yaygın 1335. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1335. ad ise Ellsworth ismi. SAMİM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1333. Terrell 1334. Sook 1335. Ellsworth 1336. Logan 1337. Hunt isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SAMİM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SAMİM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SAMİM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SAMİM İsminin Yazılışı:

....---..--

Denizcilik Alfabesinde SAMİM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SAMİM İsminin Barkod Yazılışı:

SAMİM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SAMİM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SAMİM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SAMİM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (amim) göre samim ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (mim) göre samim ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (im) göre samim ile Uyumlu İsimler :

ibrahim selim yeşim evrim nedim devrim kerim sevim saim salim naim halim rasim haşim besim abdülkerim alim abdürrahim hakim zaim birim ferahim nevim hayim medaim neslim iklim şehim erdim erim fehim nesim serim

BAŞ HARFLERİ SAMİM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sami) göre SAMİM ile Uyumlu İsimler :

sami samiye

İlk 3 harfine (sam) göre SAMİM ile Uyumlu İsimler :

samet samuray

İlk 2 harfine (sa) göre SAMİM ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sait sadık sabri saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise sanlı sara sarp satvet savan sacide saba saltuk sancar saki sani safire sahra saide saltukhan satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SAMİM İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'im' ile Biten İsimler :

saim salim

's' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

selim sinem senem sevim sanem selam serim

SAMİM isminin Anlamı

SAMİM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SAMİM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SAMİM + Anlam" veya "SAMİM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SAMİM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SAMİM adını oluşturan S, A, M, İ, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

S
A
M
İ
M
TOPLAM
22
1
16
12
16
67

SAMİM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 921. peker, 922. ramin, 923. samim, 924. semiha, 925. seran, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal