SAİD İsim Raporu:

SAİD Adının Yaygınlığı

SAİD Türkiye'de en çok kullanılan 680. isim (... 678. taha, 679. alaattin, 680. said, 681. alican, 682. iskender, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,207 kişiden birinin adı SAİD ve ismin yaygınlık oranı binde 0.24.

SAİD adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:44 itibariyle yaklaşık 21,642 kişinin isminin SAİD olduğu ve SAİD isimli kişi sayısının her yıl ortalama 285 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SAİD isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SAİD yaşadığını tahmin ediyoruz.

SAİD Türkiye'nin en yaygın 680. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 680. ad ise Kamal ismi. SAİD adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 678. Yong 679. Megan 680. Kamal 681. Sung 682. Raphael isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SAİD isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SAİD İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SAİD İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SAİD İsminin Yazılışı:

....-..-..

Denizcilik Alfabesinde SAİD İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SAİD İsminin Barkod Yazılışı:

SAİD ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SAİD adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SAİD KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

saide

SON HARFLERİ SAİD İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (aid) göre said ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (id) göre said ile Uyumlu İsimler :

farşid zahid mucid seyyid

BAŞ HARFLERİ SAİD İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (sai) göre SAİD ile Uyumlu İsimler :

sait saim saime saide

İlk 2 harfine (sa) göre SAİD ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sadık sabri samet saadet saliha salim sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit sabahattin sanem sarper sadullah sakine saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi samim satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba saltuk sancar saki sani safire sahra saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SAİD İLE UYUMLU İSİMLER:

's' ile başlayıp 'd' ile Biten İsimler :

seyyid

SAİD isminin Anlamı

SAİD Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SAİD isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SAİD + Anlam" veya "SAİD isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SAİD ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SAİD adını oluşturan S, A, İ, D harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 40:

S
A
İ
D
TOPLAM
22
1
12
5
40

SAİD ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 95. elif, 96. akife, 97. said, 98. belma, 99. çağıl, ... Toplam 18 ismin aritmetik toplamı 40 (Binde 7.28 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

elif akife belma çağıl celal cenk ferda sadi habil hicabi rana çiçek efil maide nahi taci şadi