SAİT İsim Raporu:

SAİT Adının Yaygınlığı

SAİT Türkiye'de en çok kullanılan 286. isim (... 284. coşkun, 285. nedim, 286. sait, 287. oğuzhan, 288. sadık, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,178 kişiden birinin adı SAİT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.85.

SAİT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 04:33 itibariyle yaklaşık 76,592 kişinin isminin SAİT olduğu ve SAİT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1010 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SAİT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SAİT yaşadığını tahmin ediyoruz.

SAİT Türkiye'nin en yaygın 286. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 286. ad ise Elliott ismi. SAİT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 284. Rafael 285. Steve 286. Elliott 287. Oscar 288. Christina isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SAİT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SAİT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SAİT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SAİT İsminin Yazılışı:

....-..-

Denizcilik Alfabesinde SAİT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SAİT İsminin Barkod Yazılışı:

SAİT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SAİT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SAİT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SAİT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ait) göre sait ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (it) göre sait ile Uyumlu İsimler :

ümit halit hamit cahit ferit reşit müfit seyit mücahit sacit yiğit cavit macit raşit sabit mecit nahit hurşit vahit cemşit nüvit übeyit birgit ecevit

BAŞ HARFLERİ SAİT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (sai) göre SAİT ile Uyumlu İsimler :

saim said saime saide

İlk 2 harfine (sa) göre SAİT ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sadık sabri samet saadet saliha salim sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit sabahattin sanem sarper sadullah sakine saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi samim satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba saltuk sancar saki sani safire sahra saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SAİT İLE UYUMLU İSİMLER:

's' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

serhat sedat suat samet servet saadet seyit saffet sacit sebahat sermet sabit sabahat semahat satvet sebat serbülent semihat sonat

SAİT isminin Anlamı

SAİT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SAİT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SAİT + Anlam" veya "SAİT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SAİT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SAİT adını oluşturan S, A, İ, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 59:

S
A
İ
T
TOPLAM
22
1
12
24
59

SAİT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 591. latif, 592. lider, 593. sait, 594. meriç, 595. namık, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 59 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

melih ünal rafet almıla asude bayhan bengü efsane eftale egemen meral erdil erkan fethi nigar süha hanifi heval ışık latif lider meriç namık peri saadet seçil vahap ilkan ishak akalın ataol boran diler ercin fetih nasif özde