SAKİNE İsim Raporu:

SAKİNE Adının Yaygınlığı

SAKİNE Türkiye'de en çok kullanılan 786. isim (... 784. remziye, 785. sadullah, 786. sakine, 787. saniye, 788. sermin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı SAKİNE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

SAKİNE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:11 itibariyle yaklaşık 18,036 kişinin isminin SAKİNE olduğu ve SAKİNE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SAKİNE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SAKİNE yaşadığını tahmin ediyoruz.

SAKİNE Türkiye'nin en yaygın 786. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 786. ad ise Nora ismi. SAKİNE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 784. Adele 785. Rani 786. Nora 787. Scot 788. Adel isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SAKİNE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SAKİNE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SAKİNE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SAKİNE İsminin Yazılışı:

....--.-..-..

Denizcilik Alfabesinde SAKİNE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SAKİNE İsminin Barkod Yazılışı:

SAKİNE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SAKİNE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SAKİNE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SAKİNE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (akine) göre sakine ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (kine) göre sakine ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ine) göre sakine ile Uyumlu İsimler :

emine mine medine muhsine sine

Son 2 harfine (ne) göre sakine ile Uyumlu İsimler :

defne efsane yegane birdane güldane meftune memnune

BAŞ HARFLERİ SAKİNE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (sakin) göre SAKİNE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (saki) göre SAKİNE ile Uyumlu İsimler :

saki

İlk 3 harfine (sak) göre SAKİNE ile Uyumlu İsimler :

sakıp

İlk 2 harfine (sa) göre SAKİNE ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi samim satı salman sabire sabutay sadrettin salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba saltuk sancar sani safire sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SAKİNE İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'ne' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

safiye saime saniye simge sabriye sadiye sevde sümeyye sabire salime salise sebile selase sevgiye sacide safire saide samiye selime selviye semire sevdiye sevinde sine

SAKİNE isminin Anlamı

SAKİNE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SAKİNE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SAKİNE + Anlam" veya "SAKİNE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SAKİNE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SAKİNE adını oluşturan S, A, K, İ, N, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 72:

S
A
K
İ
N
E
TOPLAM
22
1
14
12
17
6
72

SAKİNE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1115. rasim, 1116. selami, 1117. sakine, 1118. salime, 1119. selase, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 72 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suat emrahan almora argun aysel berkay hayri cumali selin ersen gülen melisa nazife nevra rasim selami salime selase selay seyla talip tercan tijen yalın idris ülgen incihan şehri revan behzat berkin birgin durcan ezgin fehmile fettah izgen müfide nesli nilhan salman seren üçler