SAİM İsim Raporu:

SAİM Adının Yaygınlığı

SAİM Türkiye'de en çok kullanılan 476. isim (... 474. armağan, 475. timur, 476. saim, 477. çağdaş, 478. ekin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı SAİM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.

SAİM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-06-2024 00:26 itibariyle yaklaşık 39,671 kişinin isminin SAİM olduğu ve SAİM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 523 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SAİM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SAİM yaşadığını tahmin ediyoruz.

SAİM Türkiye'nin en yaygın 476. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 476. ad ise Mae ismi. SAİM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 474. Emmanuel 475. Nathaniel 476. Mae 477. Alicia 478. Pierre isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SAİM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SAİM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SAİM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SAİM İsminin Yazılışı:

....-..--

Denizcilik Alfabesinde SAİM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SAİM İsminin Barkod Yazılışı:

SAİM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SAİM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SAİM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

saime

SON HARFLERİ SAİM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (aim) göre saim ile Uyumlu İsimler :

naim zaim medaim

Son 2 harfine (im) göre saim ile Uyumlu İsimler :

ibrahim selim yeşim evrim nedim devrim kerim sevim salim halim rasim haşim besim abdülkerim alim samim abdürrahim hakim birim ferahim nevim hayim neslim iklim şehim erdim erim fehim nesim serim

BAŞ HARFLERİ SAİM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (sai) göre SAİM ile Uyumlu İsimler :

sait said saime saide

İlk 2 harfine (sa) göre SAİM ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sadık sabri samet saadet saliha salim sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit sabahattin sanem sarper sadullah sakine saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi samim satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba saltuk sancar saki sani safire sahra saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SAİM İLE UYUMLU İSİMLER:

's' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

selim sinem senem sevim salim sanem samim selam serim

SAİM isminin Anlamı

SAİM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SAİM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SAİM + Anlam" veya "SAİM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SAİM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SAİM adını oluşturan S, A, İ, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 51:

S
A
İ
M
TOPLAM
22
1
12
16
51

SAİM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 319. gökçe, 320. bahadır, 321. saim, 322. çağlar, 323. çelik, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 51 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

vedia emin fehmi hasan sami atıl handan aşer gökçe bahadır çağlar çelik celil efekan ejder emay nalan esen fahir fahri ferdi gün mine necat talha arin çayan dalina dijle enes fehim nahide naile odhan inanç