GÜN İsim Raporu:

GÜN Adının Yaygınlığı

GÜN Türkiye'de en çok kullanılan 1052. isim (... 1050. gülin, 1051. gülizar, 1052. gün, 1053. günhan, 1054. günsel, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı GÜN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

GÜN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:07 itibariyle yaklaşık 8,998 kişinin isminin GÜN olduğu ve GÜN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,971 GÜN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada GÜN sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

GÜN Türkiye'nin en yaygın 1052. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1052. ad ise Armand ismi. GÜN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1050. Gwendolyn 1051. Imran 1052. Armand 1053. Eugenio 1054. Josef isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜN İsminin Yazılışı:

--...--.

Denizcilik Alfabesinde GÜN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜN İsminin Barkod Yazılışı:

GÜN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nilgün günay güneş ergün günseli güney gülgün güner güngör özgün gündüz aygün güniz günhan günsel akgün günnur düzgün günhal ilgün nurgün sevgün günal gündoğdu ergünay süzgün gündüzalp günfer günol günsu ilkgün

SON HARFLERİ GÜN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (ün) göre gün ile Uyumlu İsimler :

gülsün üstün sülün tüzün gülün

BAŞ HARFLERİ GÜN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine () göre GÜN ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gürkan gürsel gülcan gürhan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü günseli güray gülhan güzin gülen gürol güney güliz gülgün gülnur güner güngör güzide gülbin gülsen gürcan gündüz gülsün gülistan gülnihal güniz gülin gülizar günhan günsel gürbüz gürel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnur güvenç gülce gülseda gümrah gürsan gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade günhal güralp gürler gürsal gürsoy gürsu güvenir gülhal günal gürani güllü gürtuğ gündoğdu güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜN İLE UYUMLU İSİMLER:

'g' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

gökhan gülçin gökçen gürkan gülcan gürhan gülten gülşen güven gökmen gültekin gülden gülseren gülhan güzin gülen gülgün gülbin gülsen gürcan gökben gülsün gökşen gülistan gülin günhan gülseven gıyasettin göksun gürsan gülderen gülsevin gökcan gönen gözen güjan göksen göktan göktigin gökşin gülün

GÜN isminin Anlamı

GÜN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜN + Anlam" veya "GÜN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜN adını oluşturan G, Ü, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 51:

G
Ü
N
TOPLAM
8
26
17
51

GÜN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 331. fahri, 332. ferdi, 333. gün, 334. mine, 335. necat, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 51 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

vedia emin fehmi hasan sami atıl handan aşer gökçe bahadır saim çağlar çelik celil efekan ejder emay nalan esen fahir fahri ferdi mine necat talha arin çayan dalina dijle enes fehim nahide naile odhan inanç