GÜLZADE İsim Raporu:

GÜLZADE Adının Yaygınlığı

GÜLZADE Türkiye'de en çok kullanılan 1641. isim (... 1639. gülüçağ, 1640. gülüm, 1641. gülzade, 1642. günhal, 1643. güralp, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÜLZADE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÜLZADE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 09:13 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin GÜLZADE olduğu ve GÜLZADE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜLZADE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜLZADE yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜLZADE Türkiye'nin en yaygın 1641. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1641. ad ise Lorne ismi. GÜLZADE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1639. Ella 1640. Munir 1641. Lorne 1642. Cecelia 1643. Dario isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜLZADE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜLZADE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜLZADE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜLZADE İsminin Yazılışı:

--...-.-..--...--...

Denizcilik Alfabesinde GÜLZADE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜLZADE İsminin Barkod Yazılışı:

GÜLZADE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜLZADE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜLZADE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLZADE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (ülzade) göre gülzade ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (lzade) göre gülzade ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (zade) göre gülzade ile Uyumlu İsimler :

azade

Son 3 harfine (ade) göre gülzade ile Uyumlu İsimler :

bade

Son 2 harfine (de) göre gülzade ile Uyumlu İsimler :

gözde hande feride halide zübeyde güzide hamide asude jülide müjde cahide nahide zahide nadide sevde gülde ahude hüdeyde raşide vahide sacide belde cavide kaside maide mesude müfide naide nüvide orkide reşide rüveyde saide sevinde özde

BAŞ HARFLERİ GÜLZADE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (gülzad) göre GÜLZADE ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (gülza) göre GÜLZADE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (gülz) göre GÜLZADE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (gül) göre GÜLZADE ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen gültekin gülden gülsüm gülseren gülhan gülen güliz gülgün gülnur gülbin gülsen gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven gülce gülseda gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gülter gülver gülümser gülözgür gülbanu gülün

İlk 2 harfine () göre GÜLZADE ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLZADE İLE UYUMLU İSİMLER:

'gül' ile başlayıp 'ade' ile Biten İsimler :

'gü' ile başlayıp 'de' ile Biten İsimler :

güzide gülde

'g' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

gamze gözde gökçe gaye gokce gülnare gülce ganime gülfe güldane gülfiye göze

GÜLZADE isminin Anlamı

GÜLZADE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜLZADE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜLZADE + Anlam" veya "GÜLZADE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜLZADE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLZADE adını oluşturan G, Ü, L, Z, A, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 90:

G
Ü
L
Z
A
D
E
TOPLAM
8
26
15
29
1
5
6
90

GÜLZADE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1750. ferruh, 1751. güliz, 1752. gülzade, 1753. hamidiye, 1754. hürol, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 90 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bülent berkten billur tevfik erkut ferruh güliz hamidiye hürol kürşad mebruke mefkür neriman nurer simavi sürel taşkın tuncel umut yeliz ilnur israfil güllü berceste dövran eylül gazanfer kerimcan mahsum mevzi mirşan munip selten buğrakan ilkgül zekayi özüm