GÜNSEL İsim Raporu:

GÜNSEL Adının Yaygınlığı

GÜNSEL Türkiye'de en çok kullanılan 1054. isim (... 1052. gün, 1053. günhan, 1054. günsel, 1055. gürbüz, 1056. gürel, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı GÜNSEL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

GÜNSEL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:31 itibariyle yaklaşık 9,010 kişinin isminin GÜNSEL olduğu ve GÜNSEL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜNSEL adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 GÜNSEL yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada GÜNSEL sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

GÜNSEL Türkiye'nin en yaygın 1054. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1054. ad ise Josef ismi. GÜNSEL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1052. Armand 1053. Eugenio 1054. Josef 1055. Madhu 1056. Janis isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜNSEL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜNSEL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜNSEL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜNSEL İsminin Yazılışı:

--...--......-..

Denizcilik Alfabesinde GÜNSEL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜNSEL İsminin Barkod Yazılışı:

GÜNSEL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜNSEL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜNSEL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

günseli

SON HARFLERİ GÜNSEL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ünsel) göre günsel ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (nsel) göre günsel ile Uyumlu İsimler :

tansel cansel

Son 3 harfine (sel) göre günsel ile Uyumlu İsimler :

aysel yüksel veysel gürsel göksel nursel ersel mürsel birsel

Son 2 harfine (el) göre günsel ile Uyumlu İsimler :

sibel emel yücel zeynel şenel ezel gürel tuncel öncel mübeccel temel adıgüzel sonel ecmel türel sürel izbel şemvel erel minel neytel zerel

BAŞ HARFLERİ GÜNSEL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (günse) göre GÜNSEL ile Uyumlu İsimler :

günseli

İlk 4 harfine (güns) göre GÜNSEL ile Uyumlu İsimler :

günsu

İlk 3 harfine (gün) göre GÜNSEL ile Uyumlu İsimler :

günay güneş güney güner güngör gündüz güniz gün günhan günnur günhal günal gündoğdu gündüzalp günfer günol

İlk 2 harfine () göre GÜNSEL ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gürkan gürsel gülcan gürhan gülten gülşen güven gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü güray gülhan güzin gülen gürol güliz gülgün gülnur güzide gülbin gülsen gürcan gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar gürbüz gürel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven güvenç gülce gülseda gümrah gürsan gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade güralp gürler gürsal gürsoy gürsu güvenir gülhal gürani güllü gürtuğ güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜNSEL İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'el' ile Biten İsimler :

gürsel gürel

'g' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

gül gönül göksel gürol gülnihal güldal göksal günhal gürsal gülhal günal günol göknil

GÜNSEL isminin Anlamı

GÜNSEL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜNSEL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜNSEL + Anlam" veya "GÜNSEL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜNSEL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜNSEL adını oluşturan G, Ü, N, S, E, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 94:

G
Ü
N
S
E
L
TOPLAM
8
26
17
22
6
15
94

GÜNSEL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1873. gülnare, 1874. gülsen, 1875. günsel, 1876. tolgahan, 1877. şimşek, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 94 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

aytül binnur derviş tülin fazilet feruze firuz gülendam gülnare gülsen tolgahan şimşek merter mukaddes sadullah sermin sertap sezgin suzan tülay cantekin gülbanu semray