GÜNAY İsim Raporu:

GÜNAY Adının Yaygınlığı

GÜNAY Türkiye'de en çok kullanılan 410. isim (... 408. gülten, 409. gülşen, 410. günay, 411. gönül, 412. halis, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,841 kişiden birinin adı GÜNAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.54.

GÜNAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:24 itibariyle yaklaşık 48,688 kişinin isminin GÜNAY olduğu ve GÜNAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 642 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜNAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 GÜNAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada GÜNAY sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

GÜNAY Türkiye'nin en yaygın 410. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 410. ad ise Sanjay ismi. GÜNAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 408. Lane 409. Ben 410. Sanjay 411. Cesar 412. Lorraine isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜNAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜNAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜNAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜNAY İsminin Yazılışı:

--...--..--.--

Denizcilik Alfabesinde GÜNAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜNAY İsminin Barkod Yazılışı:

GÜNAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜNAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜNAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

ergünay

SON HARFLERİ GÜNAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ünay) göre günay ile Uyumlu İsimler :

gülsünay tünay

Son 3 harfine (nay) göre günay ile Uyumlu İsimler :

şenay sunay sonay tunay altınay çetinay tanay gökşenay setenay benay doğanay dolunay onay önay

Son 2 harfine (ay) göre günay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay alpay eray çağatay güray sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray atay tugay berkay burkay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay arbay biray cenkay emay füzay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay sılay alpgiray talay bediray bilgütay bilsay cemay erbay gencay gülsay göray kamuray kutay nilkay serbay semray uzay oray

BAŞ HARFLERİ GÜNAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (güna) göre GÜNAY ile Uyumlu İsimler :

günal

İlk 3 harfine (gün) göre GÜNAY ile Uyumlu İsimler :

güneş günseli güney güner güngör gündüz güniz gün günhan günsel günnur günhal gündoğdu gündüzalp günfer günol günsu

İlk 2 harfine () göre GÜNAY ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gürkan gürsel gülcan gürhan gülten gülşen güven gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü güray gülhan güzin gülen gürol güliz gülgün gülnur güzide gülbin gülsen gürcan gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar gürbüz gürel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven güvenç gülce gülseda gümrah gürsan gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade güralp gürler gürsal gürsoy gürsu güvenir gülhal gürani güllü gürtuğ güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜNAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

gülay güray gülsay gülsünay

'g' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

giray güney gökay gürsoy gökşenay gencay göray

GÜNAY isminin Anlamı

GÜNAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜNAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜNAY + Anlam" veya "GÜNAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜNAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜNAY adını oluşturan G, Ü, N, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 80:

G
Ü
N
A
Y
TOPLAM
8
26
17
1
28
80

GÜNAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1421. hülya, 1422. gülbin, 1423. günay, 1424. gökmen, 1425. tanju, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 80 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

uğur alanur ismet aygün aykın bahriye batuhan bedriye birsen cevahir güneş dilşat eyüp hülya gülbin gökmen tanju haşmet yurda zihni nezail sezen refiye rizan semahat özkan tezcan yasin istem zuhal bilsay erkmen mehpare mesude metehan perçin nezihe serbay tuğra övgü özder şivan