TUNAY İsim Raporu:

TUNAY Adının Yaygınlığı

TUNAY Türkiye'de en çok kullanılan 975. isim (... 973. sümer, 974. tibet, 975. tunay, 976. vahap, 977. varol, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı TUNAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

TUNAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 13:16 itibariyle yaklaşık 12,596 kişinin isminin TUNAY olduğu ve TUNAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TUNAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TUNAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

TUNAY Türkiye'nin en yaygın 975. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 975. ad ise Mayer ismi. TUNAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 973. Won 974. Dewey 975. Mayer 976. Candace 977. Loretta isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TUNAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TUNAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TUNAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TUNAY İsminin Yazılışı:

-..--..--.--

Denizcilik Alfabesinde TUNAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TUNAY İsminin Barkod Yazılışı:

TUNAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TUNAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TUNAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TUNAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (unay) göre tunay ile Uyumlu İsimler :

sunay dolunay

Son 3 harfine (nay) göre tunay ile Uyumlu İsimler :

günay şenay sonay altınay çetinay tanay gökşenay setenay benay doğanay ergünay gülsünay onay tünay önay

Son 2 harfine (ay) göre tunay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay alpay eray çağatay güray sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray atay tugay berkay burkay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay arbay biray cenkay emay füzay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay sılay alpgiray talay bediray bilgütay bilsay cemay erbay gencay gülsay göray kamuray kutay nilkay serbay semray uzay oray

BAŞ HARFLERİ TUNAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (tuna) göre TUNAY ile Uyumlu İsimler :

tuna tunahan

İlk 3 harfine (tun) göre TUNAY ile Uyumlu İsimler :

tuncay tuncer tunç tuncel tunga tunçalp tunca

İlk 2 harfine (tu) göre TUNAY ile Uyumlu İsimler :

tuğba tuba turgay turan turgut tuğçe tuğrul tufan turhan tugay turabi tuygun tuğ tugan turali tutku tuğcan tuğhan tuğra tulu turul

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TUNAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'tu' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

tuncay turgay tugay

't' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

tülay tümay türkay tanay talay tünay

TUNAY isminin Anlamı

TUNAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TUNAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TUNAY + Anlam" veya "TUNAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TUNAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TUNAY adını oluşturan T, U, N, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 95:

T
U
N
A
Y
TOPLAM
24
25
17
1
28
95

TUNAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1907. seyran, 1908. tunahan, 1909. tunay, 1910. veysi, 1911. ziver, ... Toplam 33 ismin aritmetik toplamı 95 (Binde 13.35 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tümay levent alaattin sermet ersoy nilgün zekiye gülşen halenur kamuran kudret mahmure muhammed nesrin nurkan orkun papatya peyker seyran tunahan veysi ziver şanver şengül şermin gülru gürsan mefkure sevinde seymen yurdal şahinder