OLCAY İsim Raporu:

OLCAY Adının Yaygınlığı

OLCAY Türkiye'de en çok kullanılan 311. isim (... 309. haydar, 310. bahadır, 311. olcay, 312. gülçin, 313. muharrem, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,280 kişiden birinin adı OLCAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.78.

OLCAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:39 itibariyle yaklaşık 70,284 kişinin isminin OLCAY olduğu ve OLCAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 927 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

OLCAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,479 OLCAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada OLCAY sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

OLCAY Türkiye'nin en yaygın 311. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 311. ad ise Tracy ismi. OLCAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 309. Randolph 310. Robt 311. Tracy 312. Marion 313. Ricardo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

OLCAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde OLCAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde OLCAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde OLCAY İsminin Yazılışı:

---.-..-.-..--.--

Denizcilik Alfabesinde OLCAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

OLCAY İsminin Barkod Yazılışı:

OLCAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(OLCAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

OLCAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

olcayto

SON HARFLERİ OLCAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lcay) göre olcay ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (cay) göre olcay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gencay

Son 2 harfine (ay) göre olcay ile Uyumlu İsimler :

gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gülsay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ OLCAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (olca) göre OLCAY ile Uyumlu İsimler :

olcayto

İlk 3 harfine (olc) göre OLCAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ol) göre OLCAY ile Uyumlu İsimler :

olgun olga olgu olgaç olguner

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ OLCAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'ol' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

'o' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

oktay okay orbay onay oray

OLCAY isminin Anlamı

OLCAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size OLCAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "OLCAY + Anlam" veya "OLCAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
OLCAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

OLCAY adını oluşturan O, L, C, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 65:

O
L
C
A
Y
TOPLAM
18
15
3
1
28
65

OLCAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 827. dinçer, 828. ozan, 829. olcay, 830. emrem, 831. alpin, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 65 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haluk hilmi afitap erdinç alpay nazan suna berrak dinçer ozan emrem alpin fazila hafize latife leyla talat ersal merih mut nafız nesibe seher tandan ödül buyçe firat ceyhan direnç güjan sancar hasip mehri rahile arıkan önay öncü