HAFİZE İsim Raporu:

HAFİZE Adının Yaygınlığı

HAFİZE Türkiye'de en çok kullanılan 836. isim (... 834. gökben, 835. habibe, 836. hafize, 837. raşit, 838. hanifi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı HAFİZE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

HAFİZE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:15 itibariyle yaklaşık 15,330 kişinin isminin HAFİZE olduğu ve HAFİZE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HAFİZE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HAFİZE yaşadığını tahmin ediyoruz.

HAFİZE Türkiye'nin en yaygın 836. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 836. ad ise Antoine ismi. HAFİZE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 834. Margarita 835. Nicolas 836. Antoine 837. Cornelius 838. Ignacio isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HAFİZE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HAFİZE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HAFİZE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HAFİZE İsminin Yazılışı:

.....-..-...--...

Denizcilik Alfabesinde HAFİZE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HAFİZE İsminin Barkod Yazılışı:

HAFİZE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HAFİZE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HAFİZE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HAFİZE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (afize) göre hafize ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (fize) göre hafize ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ize) göre hafize ile Uyumlu İsimler :

azize pakize ramize alize

Son 2 harfine (ze) göre hafize ile Uyumlu İsimler :

gamze firuze feruze mintaze göze

BAŞ HARFLERİ HAFİZE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (hafiz) göre HAFİZE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (hafi) göre HAFİZE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (haf) göre HAFİZE ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ha) göre HAFİZE ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan halil hatice haluk hande harun hakkı halit handan hamdi haydar hamit havva hacer hayrettin hacı halis hayri hayati hamza hanife hayriye hale halime halim habib haldun halide hamide haşmet habibe hanifi haşim hami han hayrullah hazal halise hamiyet habip hadi hamdullah hasibe hatem hayrünnisa hakim hasret habibullah habil hakikat halenur hamidiye hare havvanur hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki halef hamdiye hanım harbi hatime hatun hayal hanefi hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HAFİZE İLE UYUMLU İSİMLER:

'ha' ile başlayıp 'ze' ile Biten İsimler :

'h' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

hatice hande hanife hayriye hale halime halide hamide habibe huriye hüsniye hediye halise hasibe hamidiye hare hüdeyde hamdiye hatime huzeyfe

HAFİZE isminin Anlamı

HAFİZE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HAFİZE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HAFİZE + Anlam" veya "HAFİZE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HAFİZE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HAFİZE adını oluşturan H, A, F, İ, Z, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 65:

H
A
F
İ
Z
E
TOPLAM
10
1
7
12
29
6
65

HAFİZE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 831. alpin, 832. fazila, 833. hafize, 834. latife, 835. leyla, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 65 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haluk hilmi afitap erdinç alpay nazan suna berrak dinçer ozan olcay emrem alpin fazila latife leyla talat ersal merih mut nafız nesibe seher tandan ödül buyçe firat ceyhan direnç güjan sancar hasip mehri rahile arıkan önay öncü