MEHRİ İsim Raporu:

MEHRİ Adının Yaygınlığı

MEHRİ Türkiye'de en çok kullanılan 2227. isim (... 2225. inal, 2226. mehmetcan, 2227. mehri, 2228. meleknaz, 2229. melikşah, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı MEHRİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

MEHRİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 07:53 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin MEHRİ olduğu ve MEHRİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MEHRİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda MEHRİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

MEHRİ Türkiye'nin en yaygın 2227. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2227. ad ise Harpreet ismi. MEHRİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2225. Barnes 2226. Wolfe 2227. Harpreet 2228. Ofelia 2229. Priti isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MEHRİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MEHRİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MEHRİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MEHRİ İsminin Yazılışı:

--......-...

Denizcilik Alfabesinde MEHRİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MEHRİ İsminin Barkod Yazılışı:

MEHRİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MEHRİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MEHRİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

mehriye

SON HARFLERİ MEHRİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ehri) göre mehri ile Uyumlu İsimler :

şehri

Son 3 harfine (hri) göre mehri ile Uyumlu İsimler :

fahri bahri

Son 2 harfine (ri) göre mehri ile Uyumlu İsimler :

nuri sabri hayri kadri basri fikri bedri fecri mensuri sururi peri gülperi huri buhari

BAŞ HARFLERİ MEHRİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (mehr) göre MEHRİ ile Uyumlu İsimler :

mehriye

İlk 3 harfine (meh) göre MEHRİ ile Uyumlu İsimler :

mehmet mehtap mehdi mehlika mehpare mehman mehser mehveş mehmetcan

İlk 2 harfine (me) göre MEHRİ ile Uyumlu İsimler :

metin meltem merve mesut melike meral mert melek mete melih meryem mevlüt meriç melis melahat meliha medine melik menderes menekşe metehan mecit melda melisa merih mediha mennan merter mervan methiye mevhibe mensuri mebruke medaim medet medih mefkür melise memduh mensure meram mergül memiş medar mefaret mefkure meftune meleknaz melikşah memduha memnune mensur merdan mertcan merva mesude mevzi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MEHRİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'me' ile başlayıp 'ri' ile Biten İsimler :

mensuri

'm' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

mehdi münci mahrumi mevzi

MEHRİ isminin Anlamı

MEHRİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MEHRİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MEHRİ + Anlam" veya "MEHRİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MEHRİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MEHRİ adını oluşturan M, E, H, R, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 65:

M
E
H
R
İ
TOPLAM
16
6
10
21
12
65

MEHRİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 850. sancar, 851. hasip, 852. mehri, 853. rahile, 854. arıkan, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 65 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haluk hilmi afitap erdinç alpay nazan suna berrak dinçer ozan olcay emrem alpin fazila hafize latife leyla talat ersal merih mut nafız nesibe seher tandan ödül buyçe firat ceyhan direnç güjan sancar hasip rahile arıkan önay öncü