BASRİ İsim Raporu:

BASRİ Adının Yaygınlığı

BASRİ Türkiye'de en çok kullanılan 523. isim (... 521. alpaslan, 522. şirin, 523. basri, 524. bilgin, 525. candan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,677 kişiden birinin adı BASRİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.37.

BASRİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:32 itibariyle yaklaşık 33,340 kişinin isminin BASRİ olduğu ve BASRİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 440 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BASRİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BASRİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

BASRİ Türkiye'nin en yaygın 523. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 523. ad ise Michel ismi. BASRİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 521. Willard 522. Rodolfo 523. Michel 524. May 525. Ravi isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BASRİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BASRİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BASRİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BASRİ İsminin Yazılışı:

-....-....-...

Denizcilik Alfabesinde BASRİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BASRİ İsminin Barkod Yazılışı:

BASRİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BASRİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BASRİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BASRİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (asri) göre basri ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (sri) göre basri ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ri) göre basri ile Uyumlu İsimler :

nuri sabri fahri hayri kadri bahri fikri bedri fecri şehri mensuri sururi peri gülperi huri mehri buhari

BAŞ HARFLERİ BASRİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (basr) göre BASRİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bas) göre BASRİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ba) göre BASRİ ile Uyumlu İsimler :

barış banu bahar başak bayram bahadır bahattin baki baran barbaros bahri batuhan baha bahriye baybars babür başar barlas balkan batur baturay bayazıt bayer barkın baycan bahadırhan barçın barın bayhan bayzar başaran bayındır bağcan bade bahrem bahtiyar bakiye bala battal battalgazi bavver başbuğ batu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BASRİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ba' ile başlayıp 'ri' ile Biten İsimler :

bahri

'b' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

baki bengi bedri bedii bilali battalgazi berki buhari

BASRİ isminin Anlamı

BASRİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BASRİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BASRİ + Anlam" veya "BASRİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BASRİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BASRİ adını oluşturan B, A, S, R, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

B
A
S
R
İ
TOPLAM
2
1
22
21
12
58

BASRİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 542. azmi, 543. barış, 544. basri, 545. bayer, 546. begüm, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan atakan aytaç ayşe seza azmi barış bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile eksal sabri göçer sedat ilgen hıdır kamer tuğ satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem