BAŞBUĞ İsim Raporu:

BAŞBUĞ Adının Yaygınlığı

BAŞBUĞ Türkiye'de en çok kullanılan 2030. isim (... 2028. çayan, 2029. celile, 2030. başbuğ, 2031. cemay, 2032. cengizhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BAŞBUĞ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BAŞBUĞ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 28-05-2023 21:42 itibariyle yaklaşık 2,667 kişinin isminin BAŞBUĞ olduğu ve BAŞBUĞ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BAŞBUĞ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BAŞBUĞ yaşadığını tahmin ediyoruz.

BAŞBUĞ Türkiye'nin en yaygın 2030. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2030. ad ise Dorothea ismi. BAŞBUĞ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2028. Dara 2029. Eden 2030. Dorothea 2031. Zia 2032. Samy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BAŞBUĞ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BAŞBUĞ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BAŞBUĞ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BAŞBUĞ İsminin Yazılışı:

-....-...-.....---.

Denizcilik Alfabesinde BAŞBUĞ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BAŞBUĞ İsminin Barkod Yazılışı:

BAŞBUĞ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BAŞBUĞ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BAŞBUĞ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BAŞBUĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (aşbuğ) göre başbuğ ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (şbuğ) göre başbuğ ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (buğ) göre başbuğ ile Uyumlu İsimler :

erbuğ

Son 2 harfine () göre başbuğ ile Uyumlu İsimler :

altuğ ertuğ göktuğ bertuğ kutluğ tuğ gürtuğ

BAŞ HARFLERİ BAŞBUĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (başbu) göre BAŞBUĞ ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (başb) göre BAŞBUĞ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (baş) göre BAŞBUĞ ile Uyumlu İsimler :

başak başar başaran

İlk 2 harfine (ba) göre BAŞBUĞ ile Uyumlu İsimler :

barış banu bahar bayram bahadır bahattin baki baran basri barbaros bahri batuhan baha bahriye baybars babür barlas balkan batur baturay bayazıt bayer barkın baycan bahadırhan barçın barın bayhan bayzar bayındır bağcan bade bahrem bahtiyar bakiye bala battal battalgazi bavver batu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BAŞBUĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ba' ile başlayıp 'uğ' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'ğ' ile Biten İsimler :

beliğ bertuğ

BAŞBUĞ isminin Anlamı

BAŞBUĞ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BAŞBUĞ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BAŞBUĞ + Anlam" veya "BAŞBUĞ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BAŞBUĞ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BAŞBUĞ adını oluşturan B, A, Ş, B, U, Ğ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

B
A
Ş
B
U
Ğ
TOPLAM
2
1
23
2
25
9
62

BAŞBUĞ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 729. zekai, 730. botan, 731. başbuğ, 732. eriş, 733. filare, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

rıza ihsan ahter aydın alaeddin şefik aliye ayçin aylan berçin özge ışın ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşim barlas medine nadire nedime sacit sanem sefer ömer refhan zekai botan eriş filare göze ilayda ılgın garip nesma seyda