NESMA İsim Raporu:

NESMA Adının Yaygınlığı

NESMA Türkiye'de en çok kullanılan 2281. isim (... 2279. nesim, 2280. nesli, 2281. nesma, 2282. nevhan, 2283. nevrah, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NESMA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NESMA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 07:59 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin NESMA olduğu ve NESMA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NESMA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NESMA yaşadığını tahmin ediyoruz.

NESMA Türkiye'nin en yaygın 2281. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2281. ad ise Carr ismi. NESMA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2279. Knox 2280. Baldwin 2281. Carr 2282. Uzma 2283. Varsha isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NESMA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NESMA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NESMA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NESMA İsminin Yazılışı:

-.....--.-

Denizcilik Alfabesinde NESMA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NESMA İsminin Barkod Yazılışı:

NESMA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NESMA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NESMA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NESMA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (esma) göre nesma ile Uyumlu İsimler :

esma

Son 3 harfine (sma) göre nesma ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ma) göre nesma ile Uyumlu İsimler :

fatma sema selma şeyma belma cuma seyma

BAŞ HARFLERİ NESMA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nesm) göre NESMA ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (nes) göre NESMA ile Uyumlu İsimler :

neslihan nesrin nesibe nesimi nesligül neslim nesim nesli

İlk 2 harfine (ne) göre NESMA ile Uyumlu İsimler :

nevzat neşe nedim necdet necati nejat nevin necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nevra nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nevriye nedime nergiz nevim nerime nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NESMA İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'ma' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

necla nevra nida nilda nejla nora

NESMA isminin Anlamı

NESMA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NESMA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NESMA + Anlam" veya "NESMA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NESMA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NESMA adını oluşturan N, E, S, M, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

N
E
S
M
A
TOPLAM
17
6
22
16
1
62

NESMA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 736. ılgın, 737. garip, 738. nesma, 739. seyda, 740. fazıl, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

rıza ihsan ahter aydın alaeddin şefik aliye ayçin aylan berçin özge ışın ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşim barlas medine nadire nedime sacit sanem sefer ömer refhan zekai botan başbuğ eriş filare göze ilayda ılgın garip seyda