NERİME İsim Raporu:

NERİME Adının Yaygınlığı

NERİME Türkiye'de en çok kullanılan 1759. isim (... 1757. nasıh, 1758. nazar, 1759. nerime, 1760. nesligül, 1761. neslim, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NERİME ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NERİME adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 13:14 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin NERİME olduğu ve NERİME isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NERİME isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NERİME yaşadığını tahmin ediyoruz.

NERİME Türkiye'nin en yaygın 1759. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1759. ad ise Vinh ismi. NERİME adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1757. Manohar 1758. Justine 1759. Vinh 1760. Bhupendra 1761. Leopold isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NERİME isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NERİME İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NERİME İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NERİME İsminin Yazılışı:

-...-...--.

Denizcilik Alfabesinde NERİME İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NERİME İsminin Barkod Yazılışı:

NERİME ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NERİME adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NERİME KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NERİME İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (erime) göre nerime ile Uyumlu İsimler :

kerime

Son 4 harfine (rime) göre nerime ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ime) göre nerime ile Uyumlu İsimler :

halime rahime fadime saime naime rasime nedime azime besime ganime müslime salime alime fehime hatime nazime selime

Son 2 harfine (me) göre nerime ile Uyumlu İsimler :

esme

BAŞ HARFLERİ NERİME İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nerim) göre NERİME ile Uyumlu İsimler :

neriman

İlk 4 harfine (neri) göre NERİME ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ner) göre NERİME ile Uyumlu İsimler :

nergis nermin nergiz

İlk 2 harfine (ne) göre NERİME ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe nedim necdet necati nejat nevin necmettin necmi nezih necip necla nevra nezihe nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nevriye nedime nevim nesligül neslim nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NERİME İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'me' ile Biten İsimler :

nedime

'n' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

neşe naciye nazmiye nuriye nezihe nazife nefise nesibe nahide nadire naime nadiye nafiye nazire naziye necibe nevriye nadide naile nadile nasibe nezire nüşabe naide nazime nebibe nedviye nüvide

NERİME isminin Anlamı

NERİME Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NERİME isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NERİME + Anlam" veya "NERİME isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NERİME ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NERİME adını oluşturan N, E, R, İ, M, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 78:

N
E
R
İ
M
E
TOPLAM
17
6
21
12
16
6
78

NERİME ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1348. memduh, 1349. mücadele, 1350. nerime, 1351. ilgün, 1352. yener, ... Toplam 50 ismin aritmetik toplamı 78 (Binde 20.23 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ersin gülay mehmet arkun yücel atılım aygül simden binnaz serin sonel ismail ergün ümit feryal nevim gülin güner tarkan hürcan mazhar memduh mücadele ilgün yener polat rasime rukan salise sertaç ülfet ilter ilyas şerare aslihan ayşıl birsel güldane hamdiye ecevit miray mücteba nevhan seray serraf seven tanalp yağız yelin