NEJDET İsim Raporu:

NEJDET Adının Yaygınlığı

NEJDET Türkiye'de en çok kullanılan 855. isim (... 853. naz, 854. nazife, 855. nejdet, 856. nida, 857. olgun, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı NEJDET ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

NEJDET adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:57 itibariyle yaklaşık 15,327 kişinin isminin NEJDET olduğu ve NEJDET isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEJDET isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NEJDET yaşadığını tahmin ediyoruz.

NEJDET Türkiye'nin en yaygın 855. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 855. ad ise Rama ismi. NEJDET adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 853. Sudha 854. Mike 855. Rama 856. Cyrus 857. Bart isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEJDET isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEJDET İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEJDET İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEJDET İsminin Yazılışı:

-...----...-

Denizcilik Alfabesinde NEJDET İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEJDET İsminin Barkod Yazılışı:

NEJDET ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEJDET adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEJDET KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NEJDET İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ejdet) göre nejdet ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (jdet) göre nejdet ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (det) göre nejdet ile Uyumlu İsimler :

necdet saadet cevdet vecdet medet

Son 2 harfine (et) göre nejdet ile Uyumlu İsimler :

mehmet ahmet demet muhammet fikret hikmet ismet buket izzet şevket samet servet nusret saffet nimet nüket adalet haşmet behçet fazilet rafet sermet nükhet hürriyet kudret mürüvvet tibet hamiyet hidayet kıymet kısmet nedret nezaket himmet ülfet hasret kifayet letafet müferet nüshet satvet inayet afet nezhet gurbet hicret hümmet mefaret abdüssamet neşet refet nüzhet ümmet zinnet şazimet

BAŞ HARFLERİ NEJDET İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nejde) göre NEJDET ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (nejd) göre NEJDET ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (nej) göre NEJDET ile Uyumlu İsimler :

nejat nejan nejla

İlk 2 harfine (ne) göre NEJDET ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe nedim necdet necati nevin necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nevra nezihe neriman nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nevriye nedime nergiz nevim nerime nesligül neslim nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nedviye nefer nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEJDET İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'et' ile Biten İsimler :

necdet nedret nezaket nezhet neşet

'n' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

nihat nevzat nejat nusret nimet nüket nükhet nebahat nahit necat nezahat nüshet nüvit nurhayat nüzhet

NEJDET isminin Anlamı

NEJDET Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEJDET isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEJDET + Anlam" veya "NEJDET isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEJDET ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEJDET adını oluşturan N, E, J, D, E, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

N
E
J
D
E
T
TOPLAM
17
6
13
5
6
24
71

NEJDET ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1084. yankı, 1085. nafiye, 1086. nejdet, 1087. orkan, 1088. vecdet, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet ufuk selim tanay ersem eylem feyza gizem seval kayhan kazım yankı nafiye orkan vecdet serra yalım özen bertan cansın erencan güher melis merva buhari muhibe rüşa