FİKRET İsim Raporu:

FİKRET Adının Yaygınlığı

FİKRET Türkiye'de en çok kullanılan 159. isim (... 157. ilknur, 158. aynur, 159. fikret, 160. hilal, 161. cemal, ...). Ülkemizde yaklaşık her 755 kişiden birinin adı FİKRET ve ismin yaygınlık oranı binde 1.32.

FİKRET adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:30 itibariyle yaklaşık 118,943 kişinin isminin FİKRET olduğu ve FİKRET isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1569 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

FİKRET isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda FİKRET yaşadığını tahmin ediyoruz.

FİKRET Türkiye'nin en yaygın 159. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 159. ad ise Denise ismi. FİKRET adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 157. Arnold 158. Aaron 159. Denise 160. Kimberly 161. Joan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

FİKRET isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde FİKRET İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde FİKRET İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde FİKRET İsminin Yazılışı:

..-...-.-.-..-

Denizcilik Alfabesinde FİKRET İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

FİKRET İsminin Barkod Yazılışı:

FİKRET ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(FİKRET adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

FİKRET KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ FİKRET İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ikret) göre fikret ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (kret) göre fikret ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ret) göre fikret ile Uyumlu İsimler :

nusret kudret nedret hasret müferet hicret mefaret

Son 2 harfine (et) göre fikret ile Uyumlu İsimler :

mehmet ahmet demet muhammet hikmet ismet buket necdet izzet şevket samet servet saadet cevdet saffet nimet nüket adalet haşmet behçet fazilet nejdet rafet sermet nükhet hürriyet mürüvvet tibet hamiyet hidayet kıymet kısmet nezaket himmet vecdet ülfet kifayet letafet medet nüshet satvet inayet afet nezhet gurbet hümmet abdüssamet neşet refet nüzhet ümmet zinnet şazimet

BAŞ HARFLERİ FİKRET İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (fikre) göre FİKRET ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (fikr) göre FİKRET ile Uyumlu İsimler :

fikri fikriye

İlk 3 harfine (fik) göre FİKRET ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (fi) göre FİKRET ile Uyumlu İsimler :

filiz figen firdevs firuzan firuze fisun fidan firuz fitnat firat filare

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FİKRET İLE UYUMLU İSİMLER:

'fi' ile başlayıp 'et' ile Biten İsimler :

'f' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

fuat ferhat fırat ferit fazilet feragat ferzat fitnat firat

FİKRET isminin Anlamı

FİKRET Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size FİKRET isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "FİKRET + Anlam" veya "FİKRET isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
FİKRET ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FİKRET adını oluşturan F, İ, K, R, E, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 84:

F
İ
K
R
E
T
TOPLAM
7
12
14
21
6
24
84

FİKRET ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1553. cemşit, 1554. cihangir, 1555. fikret, 1556. güven, 1557. görkem, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 84 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

abuzer remzi göksel birgül cankut cemşit cihangir güven görkem lütfi sezer hayyam himmet serhat seyhan güray nurcan panur sevin soner sulhi ümmü bavver elnur gülbahar günol gökberk hakdiler hasret yasir kutcan semavi seliz zeycan