FERHAT İsim Raporu:

FERHAT Adının Yaygınlığı

FERHAT Türkiye'de en çok kullanılan 166. isim (... 164. yunus, 165. oktay, 166. ferhat, 167. akif, 168. hikmet, ...). Ülkemizde yaklaşık her 796 kişiden birinin adı FERHAT ve ismin yaygınlık oranı binde 1.26.

FERHAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 21:22 itibariyle yaklaşık 113,502 kişinin isminin FERHAT olduğu ve FERHAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1498 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

FERHAT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda FERHAT yaşadığını tahmin ediyoruz.

FERHAT Türkiye'nin en yaygın 166. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 166. ad ise Manuel ismi. FERHAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 164. Kent 165. Sarah 166. Manuel 167. Elaine 168. Danl isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

FERHAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde FERHAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde FERHAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde FERHAT İsminin Yazılışı:

..-...-......--

Denizcilik Alfabesinde FERHAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

FERHAT İsminin Barkod Yazılışı:

FERHAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(FERHAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

FERHAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ FERHAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (erhat) göre ferhat ile Uyumlu İsimler :

serhat

Son 4 harfine (rhat) göre ferhat ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (hat) göre ferhat ile Uyumlu İsimler :

nihat cihat mithat melahat sebahat nebahat nezahat sabahat semahat ruhat rohat semihat zuhat

Son 2 harfine (at) göre ferhat ile Uyumlu İsimler :

murat sedat suat fuat nevzat fırat vedat nejat kürşat rıfat esat cevat reşat talat berat polat dilşat behzat müjdat necat imdat onat tevrat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat erpulat sebat azat cankat firat gülhayat hayat nurhayat sonat hürşat vuslat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ FERHAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (ferha) göre FERHAT ile Uyumlu İsimler :

ferhan

İlk 4 harfine (ferh) göre FERHAT ile Uyumlu İsimler :

ferhun

İlk 3 harfine (fer) göre FERHAT ile Uyumlu İsimler :

ferda feridun ferit ferruh feride ferdi feray ferzan ferah feryal feriha feragat ferahim ferrah feruze ferzat ferahnaz ferdağ ferudun ferya

İlk 2 harfine (fe) göre FERHAT ile Uyumlu İsimler :

fevzi fehmi feyza fethi feyzullah feza fevziye feyyaz fethullah fecri fettah feyzi feyhan feyruz feyzan fehim fehmile fehmiye fehime fethiye fetih

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FERHAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'fe' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

feragat ferzat

'f' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

fuat fikret fırat ferit fazilet fitnat firat

FERHAT isminin Anlamı

FERHAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size FERHAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "FERHAT + Anlam" veya "FERHAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
FERHAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FERHAT adını oluşturan F, E, R, H, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 69:

F
E
R
H
A
T
TOPLAM
7
6
21
10
1
24
69

FERHAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 981. altay, 982. ertan, 983. ferhat, 984. gökhan, 985. alişan, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 69 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

sinan altay ertan gökhan alişan bayram aysan deniz bessam cenkay duran farşid feyhan kerim kezban koral sezi taner melike nadiye nazar rejin roza özcan samet seçgin suar uluç vasfi volga iklim şerif şule talay asiye dengir emür hatime ılgıt safire selcen itidal