ROZA İsim Raporu:

ROZA Adının Yaygınlığı

ROZA Türkiye'de en çok kullanılan 1800. isim (... 1798. rizan, 1799. rohat, 1800. roza, 1801. rukan, 1802. runa, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ROZA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ROZA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:24 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin ROZA olduğu ve ROZA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ROZA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,958 ROZA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ROZA sayısı her yıl 22 kişi artıyor.

ROZA Türkiye'nin en yaygın 1800. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1800. ad ise Karyn ismi. ROZA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1798. Manju 1799. Sujatha 1800. Karyn 1801. Padmaja 1802. Mehrdad isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ROZA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ROZA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ROZA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ROZA İsminin Yazılışı:

.-.-----...-

Denizcilik Alfabesinde ROZA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ROZA İsminin Barkod Yazılışı:

ROZA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ROZA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ROZA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ROZA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (oza) göre roza ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (za) göre roza ile Uyumlu İsimler :

rıza feyza hamza beyza feza seza murtaza

BAŞ HARFLERİ ROZA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (roz) göre ROZA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ro) göre ROZA ile Uyumlu İsimler :

rohat rojbin rona

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ROZA İLE UYUMLU İSİMLER:

'r' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

rıza rana rabia reha refika rüya rumeysa runa refia rebia rona rümeysa rüşa

ROZA isminin Anlamı

ROZA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ROZA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ROZA + Anlam" veya "ROZA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ROZA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ROZA adını oluşturan R, O, Z, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 69:

R
O
Z
A
TOPLAM
21
18
29
1
69

ROZA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1001. nazar, 1002. rejin, 1003. roza, 1004. özcan, 1005. samet, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 69 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

sinan altay ertan ferhat gökhan alişan bayram aysan deniz bessam cenkay duran farşid feyhan kerim kezban koral sezi taner melike nadiye nazar rejin özcan samet seçgin suar uluç vasfi volga iklim şerif şule talay asiye dengir emür hatime ılgıt safire selcen itidal