RÜŞA İsim Raporu:

RÜŞA Adının Yaygınlığı

RÜŞA Türkiye'de en çok kullanılan 2331. isim (... 2329. rümeysa, 2330. rüveyde, 2331. rüşa, 2333. safire, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı RÜŞA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

RÜŞA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:40 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin RÜŞA olduğu ve RÜŞA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

RÜŞA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda RÜŞA yaşadığını tahmin ediyoruz.

RÜŞA Türkiye'nin en yaygın 2331. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2331. ad ise Nisha ismi. RÜŞA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2329. Rod 2330. Chirag 2331. Nisha 2332. Fabio 2333. Georgina isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

RÜŞA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde RÜŞA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde RÜŞA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde RÜŞA İsminin Yazılışı:

.-...-....-

Denizcilik Alfabesinde RÜŞA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

RÜŞA İsminin Barkod Yazılışı:

RÜŞA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(RÜŞA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

RÜŞA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ RÜŞA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (üşa) göre rüşa ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (şa) göre rüşa ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ RÜŞA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (rüş) göre RÜŞA ile Uyumlu İsimler :

rüştü

İlk 2 harfine () göre RÜŞA ile Uyumlu İsimler :

rüstem rüya rüknettin rüçhan rüzgar rümeysa rüveyde

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ RÜŞA İLE UYUMLU İSİMLER:

'r' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

rıza rana rabia reha refika rüya rumeysa roza runa refia rebia rona rümeysa

RÜŞA isminin Anlamı

RÜŞA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size RÜŞA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "RÜŞA + Anlam" veya "RÜŞA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
RÜŞA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

RÜŞA adını oluşturan R, Ü, Ş, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

R
Ü
Ş
A
TOPLAM
21
26
23
1
71

RÜŞA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1098. buhari, 1099. muhibe, 1100. rüşa, 1101. suat, 1102. emrahan, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet ufuk selim tanay ersem eylem feyza gizem seval kayhan kazım yankı nafiye nejdet orkan vecdet serra yalım özen bertan cansın erencan güher melis merva buhari muhibe