GÜHER İsim Raporu:

GÜHER Adının Yaygınlığı

GÜHER Türkiye'de en çok kullanılan 2126. isim (... 2124. gizlem, 2125. gurbet, 2126. güher, 2127. güjan, 2128. diyar, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÜHER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÜHER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:15 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin GÜHER olduğu ve GÜHER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜHER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜHER yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜHER Türkiye'nin en yaygın 2126. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2126. ad ise Blaise ismi. GÜHER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2124. Elmo 2125. Regis 2126. Blaise 2127. Gunnar 2128. Madhukar isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜHER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜHER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜHER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜHER İsminin Yazılışı:

--...-......-.

Denizcilik Alfabesinde GÜHER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜHER İsminin Barkod Yazılışı:

GÜHER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜHER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜHER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜHER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (üher) göre güher ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (her) göre güher ile Uyumlu İsimler :

seher cevher mücevher müzeher

Son 2 harfine (er) göre güher ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer gülender gülfer gülter gülver

BAŞ HARFLERİ GÜHER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (gühe) göre GÜHER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (güh) göre GÜHER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre GÜHER ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gürkan gürsel gülcan gürhan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü günseli güray gülhan güzin gülen gürol güney güliz gülgün gülnur güner güngör güzide gülbin gülsen gürcan gündüz gülsün gülistan gülnihal güniz gülin gülizar gün günhan günsel gürbüz gürel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnur güvenç gülce gülseda gümrah gürsan gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade günhal güralp gürler gürsal gürsoy gürsu güvenir gülhal günal gürani güllü gürtuğ gündoğdu güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜHER İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

güler güner güleser gülser gürler gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer

'g' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

gülnur güngör gülizar göknur gurur günnur göçer gülfizar güvenir göker gaffar gazanfer gülbahar gülözgür

GÜHER isminin Anlamı

GÜHER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜHER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜHER + Anlam" veya "GÜHER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜHER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜHER adını oluşturan G, Ü, H, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

G
Ü
H
E
R
TOPLAM
8
26
10
6
21
71

GÜHER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1093. cansın, 1094. erencan, 1095. güher, 1096. melis, 1097. merva, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet ufuk selim tanay ersem eylem feyza gizem seval kayhan kazım yankı nafiye nejdet orkan vecdet serra yalım özen bertan cansın erencan melis merva buhari muhibe rüşa