TÜRKER İsim Raporu:

TÜRKER Adının Yaygınlığı

TÜRKER Türkiye'de en çok kullanılan 654. isim (... 652. ümran, 653. mehdi, 654. türker, 655. mücahit, 656. mümin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı TÜRKER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

TÜRKER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:59 itibariyle yaklaşık 24,325 kişinin isminin TÜRKER olduğu ve TÜRKER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TÜRKER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TÜRKER yaşadığını tahmin ediyoruz.

TÜRKER Türkiye'nin en yaygın 654. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 654. ad ise Roderick ismi. TÜRKER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 652. Willis 653. Shelley 654. Roderick 655. Monique 656. Terri isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TÜRKER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TÜRKER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TÜRKER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TÜRKER İsminin Yazılışı:

-..-.-.-.-..-.

Denizcilik Alfabesinde TÜRKER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TÜRKER İsminin Barkod Yazılışı:

TÜRKER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TÜRKER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TÜRKER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TÜRKER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ürker) göre türker ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rker) göre türker ile Uyumlu İsimler :

berker

Son 3 harfine (ker) göre türker ile Uyumlu İsimler :

ilker ülker cenker göker müzekker peker peyker

Son 2 harfine (er) göre türker ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer müyesser sencer abuzer bayer eşber dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler lider mehser dönger naser nurper olguner ziver özger şanver ergüler amber bavver bener candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ TÜRKER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (türke) göre TÜRKER ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (türk) göre TÜRKER ile Uyumlu İsimler :

türkan türkay türkiz türköz

İlk 3 harfine (tür) göre TÜRKER ile Uyumlu İsimler :

türesin türel

İlk 2 harfine () göre TÜRKER ile Uyumlu İsimler :

tülay tülin tümer tümay tüzün tünay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TÜRKER İLE UYUMLU İSİMLER:

'tü' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

tümer

't' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

taner tamer tahir tuncer timur tayyar tanzer taciser toygar tayfur

TÜRKER isminin Anlamı

TÜRKER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TÜRKER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TÜRKER + Anlam" veya "TÜRKER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TÜRKER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TÜRKER adını oluşturan T, Ü, R, K, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 112:

T
Ü
R
K
E
R
TOPLAM
24
26
21
14
6
21
112

TÜRKER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2240. hüsrev, 2241. kutluğ, 2242. türker, 2243. muzaffer, 2244. nurgül, ... Toplam 20 ismin aritmetik toplamı 112 (Binde 8.09 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ertürk mümtaz firuzan gülizar gülnur gürbüz hüsrev kutluğ muzaffer nurgül oytun erpulat saadettin tutku ümmühan bulutcan fatmanur sernur nüzhet