TÜRKAN İsim Raporu:

TÜRKAN Adının Yaygınlığı

TÜRKAN Türkiye'de en çok kullanılan 380. isim (... 378. kaya, 379. sezai, 380. türkan, 381. izzet, 382. faik, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,636 kişiden birinin adı TÜRKAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.61.

TÜRKAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:26 itibariyle yaklaşık 54,893 kişinin isminin TÜRKAN olduğu ve TÜRKAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 725 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TÜRKAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TÜRKAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

TÜRKAN Türkiye'nin en yaygın 380. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 380. ad ise Jesse ismi. TÜRKAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 378. Jeffery 379. Sheila 380. Jesse 381. Clarence 382. Clayton isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TÜRKAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TÜRKAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TÜRKAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TÜRKAN İsminin Yazılışı:

-..-.-.-.-.--.

Denizcilik Alfabesinde TÜRKAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TÜRKAN İsminin Barkod Yazılışı:

TÜRKAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TÜRKAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TÜRKAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TÜRKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ürkan) göre türkan ile Uyumlu İsimler :

gürkan hürkan

Son 4 harfine (rkan) göre türkan ile Uyumlu İsimler :

serkan erkan tarkan berkan furkan birkan nurkan demirkan arkan orkan

Son 3 harfine (kan) göre türkan ile Uyumlu İsimler :

hakan volkan okan özkan atakan alkan balkan utkan doğukan efekan akkan eşkan peykan rukan soykan ilkan ilkkan akan çağkan hakkan arıkan buğrakan

Son 2 harfine (an) göre türkan ile Uyumlu İsimler :

hasan osman gökhan can orhan ayhan ramazan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman perihan alpaslan candan

BAŞ HARFLERİ TÜRKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (türka) göre TÜRKAN ile Uyumlu İsimler :

türkay

İlk 4 harfine (türk) göre TÜRKAN ile Uyumlu İsimler :

türker türkiz türköz

İlk 3 harfine (tür) göre TÜRKAN ile Uyumlu İsimler :

türesin türel

İlk 2 harfine () göre TÜRKAN ile Uyumlu İsimler :

tülay tülin tümer tümay tüzün tünay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TÜRKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'tü' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

't' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

tayfun turan tülin tahsin teoman tekin taylan tarkan tufan taşkın timuçin turhan tacettin tolgahan tercan tunahan tezcan tijen tuygun türesin tüzün tandan teksen tolgan tosun tugan tolun tan taycan taygun tuğcan tuğhan

TÜRKAN isminin Anlamı

TÜRKAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TÜRKAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TÜRKAN + Anlam" veya "TÜRKAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TÜRKAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TÜRKAN adını oluşturan T, Ü, R, K, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 103:

T
Ü
R
K
A
N
TOPLAM
24
26
21
14
1
17
103

TÜRKAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2085. tayyar, 2086. tevrat, 2087. türkan, 2088. toros, 2089. zülfü, ... Toplam 23 ismin aritmetik toplamı 103 (Binde 9.3 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kutlu özgür iskender elifnur ruhsat pervin rezzan sabutay tayyar tevrat toros zülfü ergüler cengizhan cevriye gülerdem gülver memnune server taygun vasfiye ömürcan