SULTAN İsim Raporu:

SULTAN Adının Yaygınlığı

SULTAN Türkiye'de en çok kullanılan 358. isim (... 356. teoman, 357. ayşen, 358. sultan, 359. sevda, 360. fevzi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,550 kişiden birinin adı SULTAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.65.

SULTAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:56 itibariyle yaklaşık 58,570 kişinin isminin SULTAN olduğu ve SULTAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 773 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SULTAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 46.99 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 16,272 SULTAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SULTAN sayısı her yıl 124 kişi artıyor.

SULTAN Türkiye'nin en yaygın 358. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 358. ad ise Chas ismi. SULTAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 356. Annette 357. Oliver 358. Chas 359. Claire 360. Marilyn isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SULTAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SULTAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SULTAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SULTAN İsminin Yazılışı:

.....-.-..-.--.

Denizcilik Alfabesinde SULTAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SULTAN İsminin Barkod Yazılışı:

SULTAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SULTAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SULTAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SULTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ultan) göre sultan ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ltan) göre sultan ile Uyumlu İsimler :

altan ışıltan

Son 3 harfine (tan) göre sultan ile Uyumlu İsimler :

ertan sertan gülistan bertan vatan uğurtan birtan kutan mutan botan göktan tan şemistan

Son 2 harfine (an) göre sultan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan gürkan rıdvan teoman seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan

BAŞ HARFLERİ SULTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (sulta) göre SULTAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (sult) göre SULTAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (sul) göre SULTAN ile Uyumlu İsimler :

sulhi

İlk 2 harfine (su) göre SULTAN ile Uyumlu İsimler :

suat suna sunay suzan suphi sunday sururi sualp suar sunar suzi suzin suavi sungur

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SULTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'su' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

suzan

's' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

serkan sinan süleyman selin selahattin sezgin seyhan serhan sezen selen sercan seçkin sadettin selman selcen sevcan sebahattin sabahattin selcan sermin sertan sezin saadettin seren seden sühan saygın sadun saruhan selmin seyran seyithan semin seran sevin salman seyfettin seymen sülün simden serin sadrettin savan seçgin selehattin sevgün seyhun seylan sorgun soykan suzin sühendan süzgün saltukhan saygun selihan selten selvin seven sezercan soydan

SULTAN isminin Anlamı

SULTAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SULTAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SULTAN + Anlam" veya "SULTAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SULTAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SULTAN adını oluşturan S, U, L, T, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 104:

S
U
L
T
A
N
TOPLAM
22
25
15
24
1
17
104

SULTAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2101. nilüfer, 2102. cüneyt, 2103. sultan, 2104. gülderen, 2105. güleser, ... Toplam 23 ismin aritmetik toplamı 104 (Binde 9.3 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ilknur nilüfer cüneyt gülderen güleser gülhanım gülnihal gülsev göknur nevzat ruhşat nüvis pertev satvet setenay sevgül sühendan veysel gülender meleknaz ümmiye zülfer