AYŞEN İsim Raporu:

AYŞEN Adının Yaygınlığı

AYŞEN Türkiye'de en çok kullanılan 357. isim (... 355. cansu, 356. teoman, 357. ayşen, 358. sultan, 359. sevda, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,550 kişiden birinin adı AYŞEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.65.

AYŞEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-06-2024 00:03 itibariyle yaklaşık 58,606 kişinin isminin AYŞEN olduğu ve AYŞEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 773 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYŞEN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AYŞEN yaşadığını tahmin ediyoruz.

AYŞEN Türkiye'nin en yaygın 357. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 357. ad ise Oliver ismi. AYŞEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 355. Simon 356. Annette 357. Oliver 358. Chas 359. Claire isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AYŞEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AYŞEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AYŞEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AYŞEN İsminin Yazılışı:

.--.--....-.

Denizcilik Alfabesinde AYŞEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AYŞEN İsminin Barkod Yazılışı:

AYŞEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AYŞEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AYŞEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

ayşenur

SON HARFLERİ AYŞEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (yşen) göre ayşen ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (şen) göre ayşen ile Uyumlu İsimler :

gülşen ruşen gökşen nurşen şen erşen evşen

Son 2 harfine (en) göre ayşen ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren özden ayten nurten gökçen evren birsen gülten güven gökmen sezen selen gülden esen gülseren selcen gülen müzeyyen özgen egemen gülsen alperen gökben özlen bilgen nursen erden ersen seren deren seden fügen ruken ülgen gülseven ilgen tijen ilksen özben özen çimen bigen seymen aygen aysen simden berkten elen gülderen gönen gözen oben teksen zeren asen erkmen diren eymen göksen izgen nurben nurden nurseren ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ AYŞEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ayşe) göre AYŞEN ile Uyumlu İsimler :

ayşe ayşegül ayşenur ayşem

İlk 3 harfine (ayş) göre AYŞEN ile Uyumlu İsimler :

ayşin ayşıl

İlk 2 harfine (ay) göre AYŞEN ile Uyumlu İsimler :

ayhan aydın aylin aynur aysun aysel ayça aykut ayten ayfer ayla aydan aytekin aytaç aytül aygül aysu aydoğan aykın aycan aygün aybüke ayçin aydemir aybala aybike aysenur ayan ayavar aybanu aybars ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın aytemiz aydin aybige aynaz aysuda aytunç aydoğ

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AYŞEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ay' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

ayten aygen aysen

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan asuman altan aydan aytekin alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aylan aysan aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

AYŞEN isminin Anlamı

AYŞEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AYŞEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AYŞEN + Anlam" veya "AYŞEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AYŞEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AYŞEN adını oluşturan A, Y, Ş, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 75:

A
Y
Ş
E
N
TOPLAM
1
28
23
6
17
75

AYŞEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1214. aybars, 1215. filiz, 1216. ayşen, 1217. bihter, 1218. reşat, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 75 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuri metin aybars filiz bihter reşat cengiz dündar süer seçkin erkman gülhal nazmi nasuh sevgi nimet nüşabe ofelya şerife seyfi tugan tunga özer uzcan şadiye şenay bediray eyşan kerime sencer fulden özdem özenç şekip