DÜNDAR İsim Raporu:

DÜNDAR Adının Yaygınlığı

DÜNDAR Türkiye'de en çok kullanılan 756. isim (... 754. ceylan, 755. dudu, 756. dündar, 757. ela, 758. berat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı DÜNDAR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

DÜNDAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 09:34 itibariyle yaklaşık 17,994 kişinin isminin DÜNDAR olduğu ve DÜNDAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DÜNDAR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda DÜNDAR yaşadığını tahmin ediyoruz.

DÜNDAR Türkiye'nin en yaygın 756. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 756. ad ise Irina ismi. DÜNDAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 754. Vinod 755. Clare 756. Irina 757. Bryant 758. Emerson isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DÜNDAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DÜNDAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DÜNDAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DÜNDAR İsminin Yazılışı:

-....--.-...-.-.

Denizcilik Alfabesinde DÜNDAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DÜNDAR İsminin Barkod Yazılışı:

DÜNDAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DÜNDAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DÜNDAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ DÜNDAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ündar) göre dündar ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ndar) göre dündar ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (dar) göre dündar ile Uyumlu İsimler :

serdar haydar didar ildar medar sedar sidar

Son 2 harfine (ar) göre dündar ile Uyumlu İsimler :

pınar yaşar bahar çağlar nigar tayyar uygar mazhar zülfikar acar başar çınar gülizar cabbar toygar yadigar afşar ayavar bayzar bernar bilbaşar gülfizar kibar nazar suar sunar şehriyar muhtar alpar rüzgar bahtiyar ensar gaffar diyar gülbahar sancar lalezar okyar ruhsar senar

BAŞ HARFLERİ DÜNDAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (dünda) göre DÜNDAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (dünd) göre DÜNDAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (dün) göre DÜNDAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre DÜNDAR ile Uyumlu İsimler :

düzgün düriye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DÜNDAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'dü' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

'd' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

dinçer demir dilaver dilber dönger damlanur değer dengir didar diler diyar

DÜNDAR isminin Anlamı

DÜNDAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DÜNDAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DÜNDAR + Anlam" veya "DÜNDAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DÜNDAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DÜNDAR adını oluşturan D, Ü, N, D, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 75:

D
Ü
N
D
A
R
TOPLAM
5
26
17
5
1
21
75

DÜNDAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1218. reşat, 1219. cengiz, 1220. dündar, 1221. süer, 1222. seçkin, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 75 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuri metin aybars filiz ayşen bihter reşat cengiz süer seçkin erkman gülhal nazmi nasuh sevgi nimet nüşabe ofelya şerife seyfi tugan tunga özer uzcan şadiye şenay bediray eyşan kerime sencer fulden özdem özenç şekip