DİYAR İsim Raporu:

DİYAR Adının Yaygınlığı

DİYAR Türkiye'de en çok kullanılan 2128. isim (... 2126. güher, 2127. güjan, 2128. diyar, 2129. gülbahar, 2130. gülberk, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı DİYAR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

DİYAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:43 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin DİYAR olduğu ve DİYAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DİYAR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda DİYAR yaşadığını tahmin ediyoruz.

DİYAR Türkiye'nin en yaygın 2128. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2128. ad ise Madhukar ismi. DİYAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2126. Blaise 2127. Gunnar 2128. Madhukar 2129. Wan 2130. Theo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DİYAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DİYAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DİYAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DİYAR İsminin Yazılışı:

-....-.--.-.-.

Denizcilik Alfabesinde DİYAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DİYAR İsminin Barkod Yazılışı:

DİYAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DİYAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DİYAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ DİYAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (iyar) göre diyar ile Uyumlu İsimler :

şehriyar bahtiyar

Son 3 harfine (yar) göre diyar ile Uyumlu İsimler :

tayyar okyar

Son 2 harfine (ar) göre diyar ile Uyumlu İsimler :

pınar serdar yaşar bahar çağlar haydar nigar dündar uygar mazhar zülfikar acar başar çınar gülizar cabbar toygar yadigar afşar ayavar bayzar bernar bilbaşar gülfizar kibar nazar suar sunar muhtar alpar rüzgar didar ensar gaffar gülbahar sancar ildar lalezar medar sedar ruhsar senar sidar

BAŞ HARFLERİ DİYAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (diya) göre DİYAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (diy) göre DİYAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (di) göre DİYAR ile Uyumlu İsimler :

dilek didem dilara dinçer dicle dilşad dilaver dilşat dilan dilruba dilay dilber dinçay diğdem dilcan dilhan didar dijle dila dilge dilivan diren direnç dilbirin diler diba

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DİYAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'di' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

didar

'd' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

dinçer dündar demir dilaver dilber dönger damlanur değer dengir diler

DİYAR isminin Anlamı

DİYAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DİYAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DİYAR + Anlam" veya "DİYAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DİYAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DİYAR adını oluşturan D, İ, Y, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

D
İ
Y
A
R
TOPLAM
5
12
28
1
21
67

DİYAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 938. erdebil, 939. ıtır, 940. diyar, 941. manol, 942. sebati, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır manol sebati senar temel yenal