DİBA İsim Raporu:

DİBA Adının Yaygınlığı

DİBA Türkiye'de en çok kullanılan 2104. isim (... 2102. eyşan, 2103. ezgin, 2104. diba, 2105. süzgün, 2106. fazlı, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı DİBA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

DİBA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-11-2022 02:56 itibariyle yaklaşık 2,649 kişinin isminin DİBA olduğu ve DİBA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DİBA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda DİBA yaşadığını tahmin ediyoruz.

DİBA Türkiye'nin en yaygın 2104. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2104. ad ise Luigi ismi. DİBA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2102. Rami 2103. Ileana 2104. Luigi 2105. Issam 2106. Gino isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DİBA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DİBA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DİBA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DİBA İsminin Yazılışı:

-....-....-

Denizcilik Alfabesinde DİBA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DİBA İsminin Barkod Yazılışı:

DİBA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DİBA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DİBA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ DİBA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (iba) göre diba ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ba) göre diba ile Uyumlu İsimler :

tuğba tuba dilruba saba mücteba

BAŞ HARFLERİ DİBA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (dib) göre DİBA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (di) göre DİBA ile Uyumlu İsimler :

dilek didem dilara dinçer dicle dilşad dilaver dilşat dilan dilruba dilay dilber dinçay diğdem dilcan dilhan didar dijle dila dilge dilivan diren direnç dilbirin diler diyar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DİBA İLE UYUMLU İSİMLER:

'd' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

derya dilara damla dilruba deha dalina dila

DİBA isminin Anlamı

DİBA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DİBA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DİBA + Anlam" veya "DİBA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DİBA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DİBA adını oluşturan D, İ, B, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 20:

D
İ
B
A
TOPLAM
5
12
2
1
20

DİBA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 10. agah, 11. ege, 12. diba, 13. can, 14. deha, ... Toplam 4 ismin aritmetik toplamı 20 (Binde 1.62 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

abdi agah ege