SABA İsim Raporu:

SABA Adının Yaygınlığı

SABA Türkiye'de en çok kullanılan 2000. isim (... 1998. berkin, 1999. bermal, 2000. saba, 2001. berivan, 2002. betigül, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SABA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SABA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 22:27 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin SABA olduğu ve SABA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SABA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 48.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 16,771 SABA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SABA sayısı her yıl 127 kişi artıyor.

SABA Türkiye'nin en yaygın 2000. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2000. ad ise Ratilal ismi. SABA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1998. Denton 1999. Wynn 2000. Ratilal 2001. Gaye 2002. Sullivan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SABA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SABA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SABA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SABA İsminin Yazılışı:

....--....-

Denizcilik Alfabesinde SABA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SABA İsminin Barkod Yazılışı:

SABA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SABA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SABA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sabahattin sabahat

SON HARFLERİ SABA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (aba) göre saba ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ba) göre saba ile Uyumlu İsimler :

tuğba tuba dilruba diba mücteba

BAŞ HARFLERİ SABA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (sab) göre SABA ile Uyumlu İsimler :

sabri sabiha sabahattin sabriye sabit sabahat sabire sabutay

İlk 2 harfine (sa) göre SABA ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık samet saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin saffet sacit said saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur safi samim satı salman sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saltuk sancar saki sani safire sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SABA İLE UYUMLU İSİMLER:

's' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

seda sema semra selma selda sevda suna sefa süha saliha süreyya sabiha semiha sena safa sıdıka süheyla sıla sina seza sebla serra seyda serda süveyda simla sümeyra sara seyla sahra sebila sera seyma

SABA isminin Anlamı

SABA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SABA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SABA + Anlam" veya "SABA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SABA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SABA adını oluşturan S, A, B, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 26:

S
A
B
A
TOPLAM
22
1
2
1
26

SABA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 22. ata, 23. bedia, 24. saba, 25. habib, 26. abbas, ... Toplam 4 ismin aritmetik toplamı 26 (Binde 1.62 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

acar ata bedia