SAFİRE İsim Raporu:

SAFİRE Adının Yaygınlığı

SAFİRE Türkiye'de en çok kullanılan 2333. isim (... 2331. rüşa, 2333. safire, 2334. sahra, 2335. saide, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SAFİRE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SAFİRE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 07:04 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin SAFİRE olduğu ve SAFİRE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SAFİRE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SAFİRE yaşadığını tahmin ediyoruz.

SAFİRE Türkiye'nin en yaygın 2333. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2333. ad ise Georgina ismi. SAFİRE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2331. Nisha 2332. Fabio 2333. Georgina 2334. Paresh 2335. Juliette isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SAFİRE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SAFİRE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SAFİRE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SAFİRE İsminin Yazılışı:

....-..-....-..

Denizcilik Alfabesinde SAFİRE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SAFİRE İsminin Barkod Yazılışı:

SAFİRE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SAFİRE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SAFİRE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SAFİRE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (afire) göre safire ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (fire) göre safire ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ire) göre safire ile Uyumlu İsimler :

münire nadire nazire emire nezire sabire kebire semire

Son 2 harfine (re) göre safire ile Uyumlu İsimler :

emre cemre mehpare gülnare cantüre hare mahmure mensure zennure zühre şerare filare mefkure şeküre

BAŞ HARFLERİ SAFİRE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (safir) göre SAFİRE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (safi) göre SAFİRE ile Uyumlu İsimler :

safiye safi

İlk 3 harfine (saf) göre SAFİRE ile Uyumlu İsimler :

saffet safa

İlk 2 harfine (sa) göre SAFİRE ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet saliha salim sadi sadettin sabiha sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah sakine saniye sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat samim satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba saltuk sancar saki sani sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SAFİRE İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 're' ile Biten İsimler :

sabire

's' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

safiye saime sakine saniye simge sabriye sadiye sevde sümeyye salime salise sebile selase sevgiye sacide saide samiye selime selviye semire sevdiye sevinde sine

SAFİRE isminin Anlamı

SAFİRE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SAFİRE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SAFİRE + Anlam" veya "SAFİRE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SAFİRE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SAFİRE adını oluşturan S, A, F, İ, R, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 69:

S
A
F
İ
R
E
TOPLAM
22
1
7
12
21
6
69

SAFİRE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1018. hatime, 1019. ılgıt, 1020. safire, 1021. selcen, 1022. itidal, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 69 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

sinan altay ertan ferhat gökhan alişan bayram aysan deniz bessam cenkay duran farşid feyhan kerim kezban koral sezi taner melike nadiye nazar rejin roza özcan samet seçgin suar uluç vasfi volga iklim şerif şule talay asiye dengir emür hatime ılgıt selcen itidal