SELASE İsim Raporu:

SELASE Adının Yaygınlığı

SELASE Türkiye'de en çok kullanılan 1823. isim (... 1821. seçgin, 1822. sedanur, 1823. selase, 1824. selay, 1825. selehattin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SELASE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SELASE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 10:04 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin SELASE olduğu ve SELASE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SELASE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SELASE yaşadığını tahmin ediyoruz.

SELASE Türkiye'nin en yaygın 1823. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1823. ad ise Osama ismi. SELASE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1821. Alka 1822. Prashant 1823. Osama 1824. Dimitrios 1825. Afshin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SELASE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SELASE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SELASE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SELASE İsminin Yazılışı:

.....-...-....

Denizcilik Alfabesinde SELASE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SELASE İsminin Barkod Yazılışı:

SELASE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SELASE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SELASE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SELASE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (elase) göre selase ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lase) göre selase ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ase) göre selase ile Uyumlu İsimler :

miyase

Son 2 harfine (se) göre selase ile Uyumlu İsimler :

buse nefise enise halise melise salise muhlise munise

BAŞ HARFLERİ SELASE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (selas) göre SELASE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (sela) göre SELASE ile Uyumlu İsimler :

selahattin selami selah selay selam

İlk 3 harfine (sel) göre SELASE ile Uyumlu İsimler :

selçuk selim selin selma selda selen selman selcen selcan selmin selvi selehattin selvinaz selihan selime selmani selten selver selvin selviye seliz

İlk 2 harfine (se) göre SELASE ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan seda serap serhat sedat serpil sevgi sema semra semih seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen sertaç sevinç servet sercan seçkin sezer semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SELASE İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'se' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

safiye saime sakine saniye simge sabriye sadiye sevde sümeyye sabire salime salise sebile sevgiye sacide safire saide samiye selime selviye semire sevdiye sevinde sine

SELASE isminin Anlamı

SELASE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SELASE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SELASE + Anlam" veya "SELASE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SELASE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SELASE adını oluşturan S, E, L, A, S, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 72:

S
E
L
A
S
E
TOPLAM
22
6
15
1
22
6
72

SELASE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1117. sakine, 1118. salime, 1119. selase, 1120. selay, 1121. seyla, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 72 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suat emrahan almora argun aysel berkay hayri cumali selin ersen gülen melisa nazife nevra rasim selami sakine salime selay seyla talip tercan tijen yalın idris ülgen incihan şehri revan behzat berkin birgin durcan ezgin fehmile fettah izgen müfide nesli nilhan salman seren üçler