SEVGÜL İsim Raporu:

SEVGÜL Adının Yaygınlığı

SEVGÜL Türkiye'de en çok kullanılan 1344. isim (... 1342. serda, 1343. bedii, 1344. sevgül, 1345. sevin, 1346. seyrani, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı SEVGÜL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

SEVGÜL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:28 itibariyle yaklaşık 6,312 kişinin isminin SEVGÜL olduğu ve SEVGÜL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEVGÜL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEVGÜL yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEVGÜL Türkiye'nin en yaygın 1344. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1344. ad ise Kirby ismi. SEVGÜL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1342. Gilberto 1343. Tae 1344. Kirby 1345. Wen 1346. Neville isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEVGÜL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEVGÜL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEVGÜL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEVGÜL İsminin Yazılışı:

.......---...-.-..

Denizcilik Alfabesinde SEVGÜL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEVGÜL İsminin Barkod Yazılışı:

SEVGÜL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEVGÜL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEVGÜL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SEVGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (evgül) göre sevgül ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (vgül) göre sevgül ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (gül) göre sevgül ile Uyumlu İsimler :

ayşegül gül songül özgül birgül nurgül şengül aygül esengül bengül fatmagül nilgül yurdagül arzugül dudugül edagül ergül mergül nesligül begül betigül hurigül hepgül sergül tangül yaşagül ilkgül ümmügül yoncagül

Son 2 harfine (ül) göre sevgül ile Uyumlu İsimler :

betül gönül aytül eylül ödül övül behlül

BAŞ HARFLERİ SEVGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (sevgü) göre SEVGÜL ile Uyumlu İsimler :

sevgün

İlk 4 harfine (sevg) göre SEVGÜL ile Uyumlu İsimler :

sevgi sevgiye sevginur

İlk 3 harfine (sev) göre SEVGÜL ile Uyumlu İsimler :

sevil sevda sevim seval sevinç sevcan sevilay sevtap sevin sevde sever sevi sevindik sevdiye seven sevinde

İlk 2 harfine (se) göre SEVGÜL ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sezgin seyhan sezai sefa serhan sedef sezen selen sertaç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha seyit sebahattin sena selcan seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi selah semahat semin sennur seran serda seyrani seray sernur seyfettin seymen serin sezi sebat sebile seçgin sedanur selase

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEVGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'ül' ile Biten İsimler :

sergül

's' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

sibel serpil seçil songül sevil seval serdal sonel sürel soysal sidal süheyl

SEVGÜL isminin Anlamı

SEVGÜL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEVGÜL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEVGÜL + Anlam" veya "SEVGÜL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEVGÜL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEVGÜL adını oluşturan S, E, V, G, Ü, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 104:

S
E
V
G
Ü
L
TOPLAM
22
6
27
8
26
15
104

SEVGÜL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2114. satvet, 2115. setenay, 2116. sevgül, 2117. sühendan, 2118. veysel, ... Toplam 23 ismin aritmetik toplamı 104 (Binde 9.3 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ilknur nilüfer cüneyt sultan gülderen güleser gülhanım gülnihal gülsev göknur nevzat ruhşat nüvis pertev satvet setenay sühendan veysel gülender meleknaz ümmiye zülfer