BETÜL İsim Raporu:

BETÜL Adının Yaygınlığı

BETÜL Türkiye'de en çok kullanılan 137. isim (... 135. gülay, 136. tolga, 137. betül, 138. sevgi, 139. zehra, ...). Ülkemizde yaklaşık her 669 kişiden birinin adı BETÜL ve ismin yaygınlık oranı binde 1.49.

BETÜL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:50 itibariyle yaklaşık 134,238 kişinin isminin BETÜL olduğu ve BETÜL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1771 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BETÜL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BETÜL yaşadığını tahmin ediyoruz.

BETÜL Türkiye'nin en yaygın 137. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 137. ad ise Jerome ismi. BETÜL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 135. Benjamin 136. Gerard 137. Jerome 138. Ruth 139. Randall isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BETÜL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BETÜL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BETÜL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BETÜL İsminin Yazılışı:

-....-..-.-..

Denizcilik Alfabesinde BETÜL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BETÜL İsminin Barkod Yazılışı:

BETÜL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BETÜL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BETÜL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BETÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (etül) göre betül ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (tül) göre betül ile Uyumlu İsimler :

aytül

Son 2 harfine (ül) göre betül ile Uyumlu İsimler :

ayşegül gül songül gönül özgül birgül nurgül şengül aygül esengül bengül fatmagül nilgül sevgül eylül yurdagül arzugül dudugül edagül ergül mergül nesligül ödül övül begül behlül betigül hurigül hepgül sergül tangül yaşagül ilkgül ümmügül yoncagül

BAŞ HARFLERİ BETÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (betü) göre BETÜL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bet) göre BETÜL ile Uyumlu İsimler :

betigül

İlk 2 harfine (be) göre BETÜL ile Uyumlu İsimler :

bekir berna begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice bengül beyazıt behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BETÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ül' ile Biten İsimler :

bengül begül behlül betigül

'b' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

birol bilal birgül beril birdal bingöl benal battal bermal birsel

BETÜL isminin Anlamı

BETÜL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BETÜL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BETÜL + Anlam" veya "BETÜL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BETÜL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BETÜL adını oluşturan B, E, T, Ü, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

B
E
T
Ü
L
TOPLAM
2
6
24
26
15
73

BETÜL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1145. bingöl, 1146. aylin, 1147. betül, 1148. batur, 1149. cevher, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl aylin batur cevher nazlı yekta erşen tekin fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik nilay okşan rahşan semin seydi sinem ilkkan zahir zeliha özben şener belamir büşra esmahan eymen memiş nesim reşide seyma