ÖDÜL İsim Raporu:

ÖDÜL Adının Yaygınlığı

ÖDÜL Türkiye'de en çok kullanılan 1897. isim (... 1895. zeren, 1896. zevcan, 1897. ödül, 1898. ziver, 1899. toros, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ÖDÜL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ÖDÜL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:42 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin ÖDÜL olduğu ve ÖDÜL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖDÜL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖDÜL yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖDÜL Türkiye'nin en yaygın 1897. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1897. ad ise Nirmal ismi. ÖDÜL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1895. Byung 1896. Lena 1897. Nirmal 1898. Devin 1899. Phil isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖDÜL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖDÜL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖDÜL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖDÜL İsminin Yazılışı:

----....-.-..

Denizcilik Alfabesinde ÖDÜL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖDÜL İsminin Barkod Yazılışı:

ÖDÜL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖDÜL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖDÜL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖDÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (dül) göre ödül ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ül) göre ödül ile Uyumlu İsimler :

ayşegül gül betül songül gönül özgül birgül nurgül aytül şengül aygül esengül bengül fatmagül nilgül sevgül eylül yurdagül arzugül dudugül edagül ergül mergül nesligül övül begül behlül betigül hurigül hepgül sergül tangül yaşagül ilkgül ümmügül yoncagül

BAŞ HARFLERİ ÖDÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ödü) göre ÖDÜL ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (öd) göre ÖDÜL ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖDÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

'ö' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

özgül önal öncel özbil övül özal

ÖDÜL isminin Anlamı

ÖDÜL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖDÜL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖDÜL + Anlam" veya "ÖDÜL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖDÜL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖDÜL adını oluşturan Ö, D, Ü, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 65:

Ö
D
Ü
L
TOPLAM
19
5
26
15
65

ÖDÜL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 842. seher, 843. tandan, 844. ödül, 845. buyçe, 846. firat, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 65 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haluk hilmi afitap erdinç alpay nazan suna berrak dinçer ozan olcay emrem alpin fazila hafize latife leyla talat ersal merih mut nafız nesibe seher tandan buyçe firat ceyhan direnç güjan sancar hasip mehri rahile arıkan önay öncü