BEHLÜL İsim Raporu:

BEHLÜL Adının Yaygınlığı

BEHLÜL Türkiye'de en çok kullanılan 1983. isim (... 1981. bediray, 1982. begül, 1983. behlül, 1984. behram, 1985. belamir, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BEHLÜL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BEHLÜL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 10:04 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin BEHLÜL olduğu ve BEHLÜL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BEHLÜL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BEHLÜL yaşadığını tahmin ediyoruz.

BEHLÜL Türkiye'nin en yaygın 1983. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1983. ad ise Gaston ismi. BEHLÜL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1981. Selwyn 1982. Shashikant 1983. Gaston 1984. Helmut 1985. Lucian isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BEHLÜL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BEHLÜL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BEHLÜL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BEHLÜL İsminin Yazılışı:

-.........-....-.-..

Denizcilik Alfabesinde BEHLÜL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BEHLÜL İsminin Barkod Yazılışı:

BEHLÜL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BEHLÜL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BEHLÜL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BEHLÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ehlül) göre behlül ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (hlül) göre behlül ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lül) göre behlül ile Uyumlu İsimler :

eylül

Son 2 harfine (ül) göre behlül ile Uyumlu İsimler :

ayşegül gül betül songül gönül özgül birgül nurgül aytül şengül aygül esengül bengül fatmagül nilgül sevgül yurdagül arzugül dudugül edagül ergül mergül nesligül ödül övül begül betigül hurigül hepgül sergül tangül yaşagül ilkgül ümmügül yoncagül

BAŞ HARFLERİ BEHLÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (behlü) göre BEHLÜL ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (behl) göre BEHLÜL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (beh) göre BEHLÜL ile Uyumlu İsimler :

behçet behiye behzat behice behiç behnan behram

İlk 2 harfine (be) göre BEHLÜL ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin belma bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir bertan bedriye bengül beyazıt berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BEHLÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ül' ile Biten İsimler :

betül bengül begül betigül

'b' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

birol bilal birgül beril birdal bingöl benal battal bermal birsel

BEHLÜL isminin Anlamı

BEHLÜL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BEHLÜL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BEHLÜL + Anlam" veya "BEHLÜL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BEHLÜL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BEHLÜL adını oluşturan B, E, H, L, Ü, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 74:

B
E
H
L
Ü
L
TOPLAM
2
6
10
15
26
15
74

BEHLÜL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1205. tufan, 1206. izol, 1207. behlül, 1208. taycan, 1209. vahit, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 74 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

osman abdullah altuğ savaş ibrahim ayşem aybanu aysen şeyma bengül kıvanç yaşar harun nazım mehlika mennan faysal münci nezih korcan rohat ruhan sadiye tufan izol taycan vahit zeran zilan