ŞENGÜL İsim Raporu:

ŞENGÜL Adının Yaygınlığı

ŞENGÜL Türkiye'de en çok kullanılan 676. isim (... 674. yıldıray, 675. abidin, 676. şengül, 677. agah, 678. taha, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı ŞENGÜL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

ŞENGÜL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:47 itibariyle yaklaşık 24,325 kişinin isminin ŞENGÜL olduğu ve ŞENGÜL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ŞENGÜL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ŞENGÜL yaşadığını tahmin ediyoruz.

ŞENGÜL Türkiye'nin en yaygın 676. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 676. ad ise Karin ismi. ŞENGÜL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 674. Emmett 675. Peggy 676. Karin 677. Khalid 678. Yong isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ŞENGÜL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ŞENGÜL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ŞENGÜL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ŞENGÜL İsminin Yazılışı:

....-.--...-.-..

Denizcilik Alfabesinde ŞENGÜL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ŞENGÜL İsminin Barkod Yazılışı:

ŞENGÜL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ŞENGÜL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ŞENGÜL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ŞENGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (engül) göre şengül ile Uyumlu İsimler :

esengül bengül

Son 4 harfine (ngül) göre şengül ile Uyumlu İsimler :

songül tangül

Son 3 harfine (gül) göre şengül ile Uyumlu İsimler :

ayşegül gül özgül birgül nurgül aygül fatmagül nilgül sevgül yurdagül arzugül dudugül edagül ergül mergül nesligül begül betigül hurigül hepgül sergül yaşagül ilkgül ümmügül yoncagül

Son 2 harfine (ül) göre şengül ile Uyumlu İsimler :

betül gönül aytül eylül ödül övül behlül

BAŞ HARFLERİ ŞENGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (şengü) göre ŞENGÜL ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (şeng) göre ŞENGÜL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (şen) göre ŞENGÜL ile Uyumlu İsimler :

şenol şenay şennur şenel şeniz şener şen şencan şentürk

İlk 2 harfine (şe) göre ŞENGÜL ile Uyumlu İsimler :

şebnem şeref şeyda şevket şerife şefik şeyma şehmus şehnaz şerafettin şevki şemsettin şermin şeyhmus şefika şehri şemi şerif şekip şerifhan şemnur şehim şehriban şehriyar şekur şemvel şerare şevval şeküre şehlem şehper şehrazat şelale şemistan şemsa şemsi şevin şevkiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ŞENGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

'şe' ile başlayıp 'ül' ile Biten İsimler :

'ş' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

şenol şamil şenel şemvel şevval şimal

ŞENGÜL isminin Anlamı

ŞENGÜL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ŞENGÜL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ŞENGÜL + Anlam" veya "ŞENGÜL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ŞENGÜL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ŞENGÜL adını oluşturan Ş, E, N, G, Ü, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 95:

Ş
E
N
G
Ü
L
TOPLAM
23
6
17
8
26
15
95

ŞENGÜL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1911. ziver, 1912. şanver, 1913. şengül, 1914. şermin, 1915. gülru, ... Toplam 33 ismin aritmetik toplamı 95 (Binde 13.35 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tümay levent alaattin sermet ersoy nilgün zekiye gülşen halenur kamuran kudret mahmure muhammed nesrin nurkan orkun papatya peyker seyran tunahan tunay veysi ziver şanver şermin gülru gürsan mefkure sevinde seymen yurdal şahinder