ŞEFİK İsim Raporu:

ŞEFİK Adının Yaygınlığı

ŞEFİK Türkiye'de en çok kullanılan 559. isim (... 557. ruşen, 558. necip, 559. şefik, 560. atakan, 561. aytül, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,945 kişiden birinin adı ŞEFİK ve ismin yaygınlık oranı binde 0.34.

ŞEFİK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:11 itibariyle yaklaşık 30,596 kişinin isminin ŞEFİK olduğu ve ŞEFİK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 404 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ŞEFİK adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,478 ŞEFİK yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ŞEFİK sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

ŞEFİK Türkiye'nin en yaygın 559. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 559. ad ise Meredith ismi. ŞEFİK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 557. Arun 558. Leah 559. Meredith 560. Lamar 561. Reginald isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ŞEFİK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ŞEFİK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ŞEFİK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ŞEFİK İsminin Yazılışı:

......-...-.-

Denizcilik Alfabesinde ŞEFİK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ŞEFİK İsminin Barkod Yazılışı:

ŞEFİK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ŞEFİK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ŞEFİK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

şefika

SON HARFLERİ ŞEFİK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (efik) göre şefik ile Uyumlu İsimler :

refik vefik

Son 3 harfine (fik) göre şefik ile Uyumlu İsimler :

tevfik müşfik

Son 2 harfine (ik) göre şefik ile Uyumlu İsimler :

faik melik çelik nazik malik sevindik

BAŞ HARFLERİ ŞEFİK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (şefi) göre ŞEFİK ile Uyumlu İsimler :

şefika

İlk 3 harfine (şef) göre ŞEFİK ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (şe) göre ŞEFİK ile Uyumlu İsimler :

şebnem şenol şeref şeyda şevket şerife şenay şeyma şengül şehmus şehnaz şennur şerafettin şenel şevki şeniz şemsettin şener şen şermin şeyhmus şehri şemi şencan şerif şekip şerifhan şemnur şehim şehriban şehriyar şekur şemvel şerare şevval şeküre şehlem şehper şehrazat şelale şemistan şemsa şemsi şentürk şevin şevkiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ŞEFİK İLE UYUMLU İSİMLER:

'şe' ile başlayıp 'ik' ile Biten İsimler :

'ş' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

şafak şimşek şentürk

ŞEFİK isminin Anlamı

ŞEFİK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ŞEFİK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ŞEFİK + Anlam" veya "ŞEFİK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ŞEFİK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ŞEFİK adını oluşturan Ş, E, F, İ, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

Ş
E
F
İ
K
TOPLAM
23
6
7
12
14
62

ŞEFİK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 702. aydın, 703. alaeddin, 704. şefik, 705. aliye, 706. ayçin, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

rıza ihsan ahter aydın alaeddin aliye ayçin aylan berçin özge ışın ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşim barlas medine nadire nedime sacit sanem sefer ömer refhan zekai botan başbuğ eriş filare göze ilayda ılgın garip nesma seyda