MEDİNE İsim Raporu:

MEDİNE Adının Yaygınlığı

MEDİNE Türkiye'de en çok kullanılan 777. isim (... 775. sıddık, 776. macit, 777. medine, 778. nagihan, 779. nazif, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı MEDİNE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

MEDİNE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:33 itibariyle yaklaşık 18,051 kişinin isminin MEDİNE olduğu ve MEDİNE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MEDİNE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda MEDİNE yaşadığını tahmin ediyoruz.

MEDİNE Türkiye'nin en yaygın 777. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 777. ad ise Lesley ismi. MEDİNE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 775. Tim 776. Jacques 777. Lesley 778. Wei 779. Lourdes isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MEDİNE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MEDİNE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MEDİNE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MEDİNE İsminin Yazılışı:

--.-....-..

Denizcilik Alfabesinde MEDİNE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MEDİNE İsminin Barkod Yazılışı:

MEDİNE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MEDİNE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MEDİNE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MEDİNE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (edine) göre medine ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (dine) göre medine ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ine) göre medine ile Uyumlu İsimler :

emine mine sakine muhsine sine

Son 2 harfine (ne) göre medine ile Uyumlu İsimler :

defne efsane yegane birdane güldane meftune memnune

BAŞ HARFLERİ MEDİNE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (medin) göre MEDİNE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (medi) göre MEDİNE ile Uyumlu İsimler :

mediha medih

İlk 3 harfine (med) göre MEDİNE ile Uyumlu İsimler :

medaim medet medar

İlk 2 harfine (me) göre MEDİNE ile Uyumlu İsimler :

mehmet metin meltem merve mesut mehtap melike meral mert melek mete melih meryem mevlüt meriç melis melahat mehdi meliha melik menderes menekşe metehan mecit mehlika melda melisa merih mehpare mennan merter mervan methiye mevhibe mensuri mebruke mefkür mehman mehriye mehser mehveş melise memduh mensure meram mergül memiş mefaret mefkure meftune mehmetcan mehri meleknaz melikşah memduha memnune mensur merdan mertcan merva mesude mevzi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MEDİNE İLE UYUMLU İSİMLER:

'me' ile başlayıp 'ne' ile Biten İsimler :

meftune memnune

'm' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

merve mine melike mete müge makbule menekşe müjde münire mehpare methiye mevhibe miyase mahmure mebruke mehriye melise mensure mihriye mintaze mücadele müslime maide mefkure mesude muhibe muhlise muhsine munise muradiye müfide mülkiye

MEDİNE isminin Anlamı

MEDİNE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MEDİNE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MEDİNE + Anlam" veya "MEDİNE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MEDİNE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MEDİNE adını oluşturan M, E, D, İ, N, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

M
E
D
İ
N
E
TOPLAM
16
6
5
12
17
6
62

MEDİNE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 719. haşim, 720. barlas, 721. medine, 722. nadire, 723. nedime, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

rıza ihsan ahter aydın alaeddin şefik aliye ayçin aylan berçin özge ışın ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşim barlas nadire nedime sacit sanem sefer ömer refhan zekai botan başbuğ eriş filare göze ilayda ılgın garip nesma seyda