MEVZİ İsim Raporu:

MEVZİ Adının Yaygınlığı

MEVZİ Türkiye'de en çok kullanılan 2237. isim (... 2235. merva, 2236. mesude, 2237. mevzi, 2238. minel, 2239. mirşan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı MEVZİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

MEVZİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 10:29 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin MEVZİ olduğu ve MEVZİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MEVZİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda MEVZİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

MEVZİ Türkiye'nin en yaygın 2237. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2237. ad ise Leonel ismi. MEVZİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2235. Blanca 2236. Carmelo 2237. Leonel 2238. Nathalie 2239. Cathryn isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MEVZİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MEVZİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MEVZİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MEVZİ İsminin Yazılışı:

--....---....

Denizcilik Alfabesinde MEVZİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MEVZİ İsminin Barkod Yazılışı:

MEVZİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MEVZİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MEVZİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MEVZİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (evzi) göre mevzi ile Uyumlu İsimler :

fevzi

Son 3 harfine (vzi) göre mevzi ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (zi) göre mevzi ile Uyumlu İsimler :

remzi niyazi gazi feyzi sezi suzi battalgazi

BAŞ HARFLERİ MEVZİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (mevz) göre MEVZİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (mev) göre MEVZİ ile Uyumlu İsimler :

mevlüt mevhibe

İlk 2 harfine (me) göre MEVZİ ile Uyumlu İsimler :

mehmet metin meltem merve mesut mehtap melike meral mert melek mete melih meryem meriç melis melahat mehdi meliha medine melik menderes menekşe metehan mecit mehlika melda melisa merih mehpare mediha mennan merter mervan methiye mensuri mebruke medaim medet medih mefkür mehman mehriye mehser mehveş melise memduh mensure meram mergül memiş medar mefaret mefkure meftune mehmetcan mehri meleknaz melikşah memduha memnune mensur merdan mertcan merva mesude

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MEVZİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'me' ile başlayıp 'zi' ile Biten İsimler :

'm' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

mehdi münci mensuri mahrumi mehri

MEVZİ isminin Anlamı

MEVZİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MEVZİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MEVZİ + Anlam" veya "MEVZİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MEVZİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MEVZİ adını oluşturan M, E, V, Z, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 90:

M
E
V
Z
İ
TOPLAM
16
6
27
29
12
90

MEVZİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1773. kerimcan, 1774. mahsum, 1775. mevzi, 1776. mirşan, 1777. munip, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 90 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bülent berkten billur tevfik erkut ferruh güliz gülzade hamidiye hürol kürşad mebruke mefkür neriman nurer simavi sürel taşkın tuncel umut yeliz ilnur israfil güllü berceste dövran eylül gazanfer kerimcan mahsum mirşan munip selten buğrakan ilkgül zekayi özüm