GAZİ İsim Raporu:

GAZİ Adının Yaygınlığı

GAZİ Türkiye'de en çok kullanılan 645. isim (... 643. fikri, 644. güney, 645. gazi, 646. güliz, 647. habib, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı GAZİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

GAZİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 26-10-2021 07:33 itibariyle yaklaşık 23,496 kişinin isminin GAZİ olduğu ve GAZİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GAZİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,450 GAZİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada GAZİ sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

GAZİ Türkiye'nin en yaygın 645. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 645. ad ise Carole ismi. GAZİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 643. Parker 644. Lucy 645. Carole 646. Cristina 647. Hubert isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GAZİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GAZİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GAZİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GAZİ İsminin Yazılışı:

--..---....

Denizcilik Alfabesinde GAZİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GAZİ İsminin Barkod Yazılışı:

GAZİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GAZİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GAZİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

battalgazi

SON HARFLERİ GAZİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (azi) göre gazi ile Uyumlu İsimler :

niyazi

Son 2 harfine (zi) göre gazi ile Uyumlu İsimler :

remzi fevzi feyzi sezi suzi mevzi

BAŞ HARFLERİ GAZİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (gaz) göre GAZİ ile Uyumlu İsimler :

gazanfer

İlk 2 harfine (ga) göre GAZİ ile Uyumlu İsimler :

gamze galip gaye gani ganime gaffar garip

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GAZİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'g' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

günseli gani gürani gülperi

GAZİ isminin Anlamı

GAZİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GAZİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GAZİ + Anlam" veya "GAZİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GAZİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GAZİ adını oluşturan G, A, Z, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 50:

G
A
Z
İ
TOPLAM
8
1
29
12
50

GAZİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 294. esra, 295. figen, 296. gazi, 297. hamide, 298. kibar, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 50 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

okan asım aycan cahit candaş hakkı cihat doğan nilda eren esme esra figen hamide kibar mediha rami alime asil balkan dalin dilan pembe erdan sera vedi nidal