GAYE İsim Raporu:

GAYE Adının Yaygınlığı

GAYE Türkiye'de en çok kullanılan 532. isim (... 530. güçlü, 531. galip, 532. gaye, 533. günseli, 534. nail, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,677 kişiden birinin adı GAYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.37.

GAYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-04-2024 07:12 itibariyle yaklaşık 33,284 kişinin isminin GAYE olduğu ve GAYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 440 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GAYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GAYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

GAYE Türkiye'nin en yaygın 532. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 532. ad ise Danny ismi. GAYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 530. Ruben 531. Therese 532. Danny 533. Jeff 534. Terence isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GAYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GAYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GAYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GAYE İsminin Yazılışı:

--..--.--.

Denizcilik Alfabesinde GAYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GAYE İsminin Barkod Yazılışı:

GAYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GAYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GAYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GAYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (aye) göre gaye ile Uyumlu İsimler :

piraye

Son 2 harfine (ye) göre gaye ile Uyumlu İsimler :

kadriye zekiye naciye hayriye lütfiye safiye nazmiye rukiye nuriye fikriye remziye saniye asiye aliye bahriye behiye fahriye huriye hüsniye sabriye şükriye fevziye hediye sadiye bedriye resmiye zülfiye raziye şaziye duriye ümeyye methiye nadiye nafiye naziye nevriye refiye sümeyye bilgiye cemaliye hamidiye mehriye mihriye sevgiye şadiye adeviye adviye assiye bakiye cevriye düriye fehmiye fethiye gülfiye hamdiye muradiye mülkiye nedviye rabiye rukiyye samiye selviye sevdiye vasfiye ümmiye şevkiye şükrüye

BAŞ HARFLERİ GAYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (gay) göre GAYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ga) göre GAYE ile Uyumlu İsimler :

gamze galip gazi gani ganime gaffar gazanfer garip

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GAYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'g' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

gamze gözde gökçe güzide gokce gülnare gülce ganime gülde gülfe gülzade güldane gülfiye göze

GAYE isminin Anlamı

GAYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GAYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GAYE + Anlam" veya "GAYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GAYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GAYE adını oluşturan G, A, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 43:

G
A
Y
E
TOPLAM
8
1
28
6
43

GAYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 158. elem, 159. emel, 160. gaye, 161. melda, 162. oben, ... Toplam 17 ismin aritmetik toplamı 43 (Binde 6.88 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hakan berk akın benan atıf bilge feza çağdaş ceyda cihan edip elem emel melda oben recai