GÜZİDE İsim Raporu:

GÜZİDE Adının Yaygınlığı

GÜZİDE Türkiye'de en çok kullanılan 708. isim (... 706. güner, 707. güngör, 708. güzide, 709. gökay, 710. nigar, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,207 kişiden birinin adı GÜZİDE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.24.

GÜZİDE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:03 itibariyle yaklaşık 21,619 kişinin isminin GÜZİDE olduğu ve GÜZİDE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 285 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜZİDE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜZİDE yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜZİDE Türkiye'nin en yaygın 708. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 708. ad ise Maxwell ismi. GÜZİDE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 706. Blaine 707. Vanessa 708. Maxwell 709. Bobby 710. Thanh isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜZİDE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜZİDE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜZİDE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜZİDE İsminin Yazılışı:

--...---....-...

Denizcilik Alfabesinde GÜZİDE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜZİDE İsminin Barkod Yazılışı:

GÜZİDE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜZİDE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜZİDE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜZİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (üzide) göre güzide ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (zide) göre güzide ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ide) göre güzide ile Uyumlu İsimler :

feride halide hamide jülide cahide nahide zahide nadide raşide vahide sacide cavide kaside maide müfide naide nüvide orkide reşide saide

Son 2 harfine (de) göre güzide ile Uyumlu İsimler :

gözde hande zübeyde asude müjde sevde azade gülde gülzade ahude hüdeyde bade belde mesude rüveyde sevinde özde

BAŞ HARFLERİ GÜZİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (güzid) göre GÜZİDE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (güzi) göre GÜZİDE ile Uyumlu İsimler :

güzin

İlk 3 harfine (güz) göre GÜZİDE ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre GÜZİDE ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gürkan gürsel gülcan gürhan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü günseli güray gülhan gülen gürol güney güliz gülgün gülnur güner güngör gülbin gülsen gürcan gündüz gülsün gülistan gülnihal güniz gülin gülizar gün günhan günsel gürbüz gürel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnur güvenç gülce gülseda gümrah gürsan gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade günhal güralp gürler gürsal gürsoy gürsu güvenir gülhal günal gürani güllü gürtuğ gündoğdu güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜZİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'de' ile Biten İsimler :

gülde gülzade

'g' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

gamze gözde gökçe gaye gokce gülnare gülce ganime gülfe güldane gülfiye göze

GÜZİDE isminin Anlamı

GÜZİDE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜZİDE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜZİDE + Anlam" veya "GÜZİDE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜZİDE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜZİDE adını oluşturan G, Ü, Z, İ, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 86:

G
Ü
Z
İ
D
E
TOPLAM
8
26
29
12
5
6
86

GÜZİDE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1627. ferhun, 1628. sonay, 1629. güzide, 1630. tahsin, 1631. hidayet, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 86 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nurdan alperen begümhan bingür sırrı ferhun sonay tahsin hidayet hülagü hüray selçuk reşit hüdeyde nazire nergis perran peykan ramazan saniye sezin sunar taylan tugay ilksen zülal özlen şehnaz berivan buğrahan erizan gizlem gurbet göksen tuğhan şehper