GÜLSEDA İsim Raporu:

GÜLSEDA Adının Yaygınlığı

GÜLSEDA Türkiye'de en çok kullanılan 1426. isim (... 1424. gediz, 1425. gülce, 1426. gülseda, 1427. gümrah, 1428. gürsan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı GÜLSEDA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

GÜLSEDA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 14:00 itibariyle yaklaşık 6,298 kişinin isminin GÜLSEDA olduğu ve GÜLSEDA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜLSEDA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜLSEDA yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜLSEDA Türkiye'nin en yaygın 1426. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1426. ad ise Ara ismi. GÜLSEDA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1424. Jeremiah 1425. Jonathon 1426. Ara 1427. Phuong 1428. Hilton isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜLSEDA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜLSEDA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜLSEDA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜLSEDA İsminin Yazılışı:

--...-.-......-...-

Denizcilik Alfabesinde GÜLSEDA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜLSEDA İsminin Barkod Yazılışı:

GÜLSEDA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜLSEDA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜLSEDA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLSEDA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (ülseda) göre gülseda ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (lseda) göre gülseda ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (seda) göre gülseda ile Uyumlu İsimler :

seda

Son 3 harfine (eda) göre gülseda ile Uyumlu İsimler :

eda

Son 2 harfine (da) göre gülseda ile Uyumlu İsimler :

funda selda ferda ceyda arda şeyda sevda yelda nida melda verda seyda nilda yurda serda süveyda anda aysuda erda gülhüda ilayda

BAŞ HARFLERİ GÜLSEDA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (gülsed) göre GÜLSEDA ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (gülse) göre GÜLSEDA ile Uyumlu İsimler :

gülseren gülsen gülser gülsev gülseven gülsevin gülsefa

İlk 4 harfine (güls) göre GÜLSEDA ile Uyumlu İsimler :

gülsüm gülsün gülsay gülsünay

İlk 3 harfine (gül) göre GÜLSEDA ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen gültekin gülden gülhan gülen güliz gülgün gülnur gülbin gülistan gülnihal gülin gülizar güldal güleser gülfiliz gülnare gülce gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülter gülver gülümser gülözgür gülbanu gülün

İlk 2 harfine () göre GÜLSEDA ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLSEDA İLE UYUMLU İSİMLER:

'gül' ile başlayıp 'eda' ile Biten İsimler :

'gü' ile başlayıp 'da' ile Biten İsimler :

gülhüda

'g' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

gonca gülsefa

GÜLSEDA isminin Anlamı

GÜLSEDA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜLSEDA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜLSEDA + Anlam" veya "GÜLSEDA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜLSEDA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLSEDA adını oluşturan G, Ü, L, S, E, D, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 83:

G
Ü
L
S
E
D
A
TOPLAM
8
26
15
22
6
5
1
83

GÜLSEDA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1538. emirhan, 1539. gülfer, 1540. gülseda, 1541. göktan, 1542. peyami, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 83 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

reyhan gülşah meltem doruk bilgiye oryal emirali fisun gürhan letafet mutan olgun ruken sevim sualp tolgan uygar zevcan ömercan özger emirhan gülfer göktan peyami rojbin selihan semire uzay özgecan